Сотні провідних діячів культури підписали заяву на підтримку України

"Нельзя мириться с открытой угрозой вторжения на чужую, суверенную территорию", - заявляют лауреаты Нобелевской премии по литературе и другие люди искусства по поводу действий РФ вокруг Украины

18:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

поддержку Украины, культура, новости, Украина, РФ, конфликт, підтримку України, культура, новини, Україна, РФ, конфлікт,

Сотні митців, культурних та громадських діячів підписали заяву проти дій Росії у конфлікті навколо України. Не можна миритися з тим, що через понад 80 років після підписання пакту Гітлера-Сталіна в Європі знову з’явились відкриті загрози вторгнення на чужу, суверенну територію, ідеться у заяві, поширеній 4 лютого, повідомляє DW.

350 підписантів заяви наголошують, що прагнення президента РФ Володимира Путіна до гегемонії є атакою на демократичні свободи, набуті у багатьох країнах Східної Європи після 1989 року. Путін конструює ніби загрозу для Росії з боку НАТО, але все навпаки: «Оточення України російськими військами – посягання на мир в усій Європі», наголошується у заяві.

Підписанти заяви апелюють до політиків задля «рушучості у протидії агресії Путіна». Діалог з Росією підтримується, але треба вимагати негайного і безумовного відведення російських військ від кордонів України.

Серед підписантів заяви – лауреати Нобелівської премії з літератури Герта Мюллер (Herta Müller) та Воле Шоїнка, композитор Вольф Бірман (Wolf Biermann), митець та активіст Ай Вейвей, лірик та есеїст Дурс Грюнбайн (Durs Grünbei), а також ексглава Бундестагу Вольфґанґ Шойбле (Wolfgang Schäuble).