Солдатам-мусульманам не сподобалося, що полковник Лапін погано говорив про Аллаха

14:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Соціальні мережі ввечері 15 жовтня повідомляли про те, що в одній із частин російської армії в Бєлгородській області сталася стрілянина. Серед мобілізованих – десятки загиблих та поранених. Телеграм-канал “Оперативний ЗСУ” зазначив: “…повідомляють про 11 вбитих і 15 поранених мобілізованих – у військовій частині на Бєлгородщині. Попередньо відомо, що участь у розстрілі взяли троє чоловіків”.

Журналісти Цензор.НЕТ з’ясували причини бійні на полігоні Бєлгородщини. Йдеться про те, що солдатам-мусульманам не сподобалося, що полковник Лапін погано сказав про Аллаха.

“Почалося все з того, що деякі наші солдати – дагестанець, азербайджанець і адигеєць – сказали, що це не наша війна і спробували написати рапорти про те, що вони не хочуть більше служити. Підполковник Андрій Лапін, коли це дізнався вже через командира роти, усіх зібрав і почав казати, що “це священна війна”. Все відбувалося вранці біля плацу, там, де шикування відбувається, гімн співають. Почався конфлікт, почали штовхатися”, – розповів виданню очевидець й один із потерпілих, що наразі лікується у госпіталі після отриманого тоді вогнепального поранення.

“Таджики Лапіну у відповідь сказали, що священна війна – це коли війна мусульман з невірними. Лапін сказав, що “Аллах, отже, боягуз, якщо він не дозволяє воювати за ту країну, якій ти присягнув”. Я особисто думаю, що це найбільше й зачепило. Фраза, що “Аллах – слабак”. Фраза дуже багатьох шокувала – з тих, хто там стояв на плацу. Тому що в нас і з офіцерського складу є мусульмани – і башкири, і татари”, – продовжив співрозмовник журналістів.

Після шикування росіяни та мусульмани продовжили конфлікт, одначе потім усі розійшлися й усе нібито втихомирилося.

“А вже за півтори години, десь в обід, нас відправили всіх разом на стрільбища, і три таджики, які на контрактній службі, вони розгорнули свої автомати, у них були бойові патрони, і розстріляли командира нашого підполковника Лапіна, він загинув на місці. І відкрили безладну стрілянину. На полігоні були контрактники і мобілізовані”, – продовжив інтерв’юйований.

“За дві-три хвилини до того, як розпочати стрілянину, нам, мусульманам, сказали відійти убік”, – додав він.

Видання також наводить імена стрільців.

“Я пам’ятаю, що тих, хто стріляв, звати: Бікзот – він старший сержант, другий Ануше, і третій молодший сержант Амі. Прізвищ я не пам’ятаю, молодший сержант Амі утік. А прапорщик Семенов двох зі стрільців вбив. Семенов у цей момент був у кімнаті, де зберігаються ящики з патронами, де нам їх видають. У нього свій бойовий пістолет, під час самої стрілянини він не був присутній, він почув, що відбувається, вийшов і розстріляв обох таджиків. Амі він влучив у плече, але той встиг утікти”, – підсумував поранений.