Сьогодні згадуємо кіборгів

11:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Диспетчерська вежа Донецького аеропорту стала не лише «упізнавальним знаком» оборони летовища, але й, як зазначають експерти та аналітики, – «символом здатності України чинити спротив російській агресії». Про це сьогодні згадує видання “Радіо “Свобода”.

Вежа ДАПу упала 13 січня 2015 року після кількаденного невпинного танкового обстрілу російських гібридних сил, але на той час вона вже увійшла в історію і закріпилася як мем в інформаційному просторі.

Із диспетчерської вежі Донецького аеропорту до війни відбувалося керування приземленням і злітанням літаків. Однак після захоплення Донецька російськими гібридними військами і початку оборонної епопеї Донецького аеропорту – вежа стала головним пунктом цілодобового спостереження ЗСУ за противником, що забезпечувало коригування вогню та координацію дій усіх оборонців ДАПу.

Вежа була «очима» оборонців Донецького аеропорту, яких противник назвав «кіборгами», і забезпечувала своєчасність і точність прикриття терміналів артилерійським вогнем.

«Батальйони ДНР» багато разів атакували вежу, обстрілювали її з усіх видів озброєння, зокрема і з танків та зенітних установок.

Внаслідок тривалих танкових обстрілів 13 січня 2015 року вежа упала. ​ На той момент у ній були українські солдати. Декілька з них ще три дні продовжували коригування вогню із зруйнованої будівлі.

«Кіборги. Герої не вмирають» — український повнометражний художній фільм режисера Ахтема Сеїтаблаєва за сценарієм Наталії Ворожбит про бої у Донецькому аеропорту під час війни на Донбасі.