Сьогодні в космос запустять український супутник

12:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сьогодні, 13 січня, відбудеться запуск українського космічного апарату «Січ-2-30» з ракетою-носієм Falcon 9 у рамках місії Transporter 3. Трансляція запуску буде доступна на ютуб-каналі SpaceX.

Запуск відбудеться зі стартового комплексу SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал о 17:25 за київським часом.

Супутник «Січ-2-30» був розроблений та зібраний українським підприємством «Конструкторське бюро «Південне» протягом 2017-2020 років. Деякі компоненти сателіту виробили компанії з Європи та Південної Кореї. Складання та фінальні випробування проходили у 2021 році. Усі випробування пройшли успішно.

«Супутник «Січ-2-30» призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль, – розповів голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук. — За допомогою цього апарату можна проводити моніторинг параметрів магнітосфери Землі, отримувати дані щодо створення приміщень військової техніки, кораблів, інженерних споруд. Також слідкувати за використанням водних, земельних та лісових ресурсів. Більше того, «Січ-2-30» стане в нагоді і при ліквідації стихійних лих».

Важить апарат – 180 кг. Як повідомили у КБ “Південне”, він має стати першим українським супутником дистанційного зондування Землі за останнє десятиліття.