Сьогодні о 11.00 за Києвом почнеться національний диктант єдності

7:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

9 листопада українці у всьому світі відзначають День української писемності та мови. В цей день кожен із нас має нагоду перевірити власні знання рідної мови – і долучитись до написання Радіодиктанту національної єдності.

Нагадаємо, що ця традиція виникла ще у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови, а участь у ньому є можливістю висловити повагу до рідної мови.

Авторкою тексту цьогорічного диктанту стала українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. У різних країнах світу облаштують студії для написання диктанту для українців, які перебувають за кордоном. Також уже традиційно Радіодиктант писатиме антарктична експедиція на станції «Академік Вернадський».

Взяти участь у диктанті просто:

🕚об 11:00 за Києвом увімкніть Суспільне (етери Українського радіо, Радіо Культура, Суспільне Культура або зайдіть на сторінку Суспільного у Facebook)

📸 сфотографуйте або відскануйте написаний вами текст та надішліть на електронну пошту rd@suspilne.media до 11:00 10 листопада.

Методичну роботу над диктантом проведе мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.