
14 років поспіль на теренах України відзначається свято, що визнано Указом Президента України № 629/2009 від 18 серпня 2009 року. Ініціатива введення Дня працівника природно-заповідної справи належала Міністерству охорони навколишнього природного середовища України, щоб відзначити внесок працівників природно-заповідної справи у збереження об’єктів природно-заповідного фонду України.
Вітаємо працівників природно-заповідних територій із професійним святом – Днем працівника природно-заповідної справи.
На Миколаївщині перші такі фахівці були прийняті на роботу до регіональних ландшафтних парків, де утворено їх спеціальні адміністрації: регіональні ландшафтні парки «Кінбурнська коса», «Гранітно-степове Побужжя», «Тилігульський», «Приінгульський». У РЛП «Висунсько-Інгулецький» адміністрацію поки не створено.
З 1996 року функціонує природний заповідник «Єланецький степ». З 2009 року утворені національні природні парки «Бузький Гард та «Білобережжя Святослава». А найстарішими у складі природно-заповідного фонду є ділянки «Волижин ліс» та острови Довгий і Круглий, що входять до складу Чорноморського біосферного заповідника. Миколаївський зоопарк за класифікацією є штучно створеним об’єктом (створений людиною) у складі природно-заповідного фонду Миколаївщини, де його працівники зберігають зоологічні колекції, у т.ч. рідкісних та зникаючих видів тварин України та світу.
Майже з початку повномасштабного вторгнення Кінбурнський півострів був окупований, а разом з ним і установи природно-заповідного фонду. Більшість продовжує працювати дистанційно.
Вітаємо працівників природно-заповідної справи з професійним святом. Бажаємо мирного неба, добробуту, хай заповідні території будуть збереженими у природному стані, а ваша праця гідно цінується.
Віримо в деокупацію Кінбурнського півострову та всієї території України. Дякуємо Збройним силам України за можливість працювати далі.
Управління екології та природних ресурсів
Миколаївської ОДА
На фото – острів Березань, розташований у Дніпро-Бузькому лимані.