Смачні посиденьки з Оленою Філінюк. М’який сир: навіщо платити більше?

14:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Продовжуємо знайомити читачів сайту з матеріалами, надрукованими в паперовій газеті “Вечірній Миколаїв” (номер від 28 серпня).

Ви тільки подивіться на цю майже півкілограмову гірку домашньої «Філадельфії» за ціною пакету кефіру і пачки сметани! П’ять хвилин прелюдії, ніч у холодильнику – і м’який сир готовий. Сьогодні розповім вам, як це зробити.

Приготувати найніжніший сир із легким натуральним смаком зможе навіть той, хто ніколи не робив звичайний сир. Такий сир підходить для різних страв: його додають в соуси, рибні страви, супи, салати, закуски, їм починають тарталетки і рулетики. Кондитери використовують м’який сир у кремах для тортів, капкейків, чізкейків. Ще з нього виходять чудові намазки на бутерброди та канапе – нижче я залишу кілька варіантів.

Перед тим, як перейти до рецепту, хочу звернути вашу увагу на кілька важливих моментів. Молочні продукти для приготування м’якого сиру вибирайте якісні – від цього залежатиме не лише смак, а й кількість готового виробу: чим жирнішими вони будуть, тим більше сиру вийде. Обов’язково спробуйте сметану та кефір, щоб вони не були надто кислими. Якщо сир використовуватиметься в десертах, то обмежтеся щіпкою солі, проте зовсім відмовлятися від неї не треба — сіль збагачує смак сиру.

А зараз приступаємо до готування! Нам знадобиться друшляк, вузька висока посудина – миска чи невелика каструлька – і марля або щільна тканинна серветка, також підійде невеликий відріз органзи.

ІНГРЕДІЄНТИ:

Кефір жирн. 2,5% – 900 гр (стандартна велика упаковка);

Сметана жирн. 20% – 400 гр;

Сіль – 0,5-1 ч. л.

ПРИГОТУВАННЯ:

  1. З’єднайте в мисці кефір та сметану, додайте сіль і добре перемішайте до однорідності.
  2. Вистеліть друшляк марлею, складеною в 5-6 шарів, або серветкою. Візьміть нешироку миску або каструльку, куди стікатиме сироватка, і встановіть на неї друшляк – він має як би «висіти» в повітрі, дно не повинно плавати в сироватці, яка виділятиметься.
  3. Вилийте на марлю кефірно-сметанну суміш і залиште на столі на 2 години. За цей час частина сироватки стіче, і маса стане густішою.
  4. Злийте сироватку, що відійшла, накрийте масу куточками марлі або зав’яжіть їх у вузол, зверху поставте блюдце, а на нього – півкілограмовий гніт, наприклад, піалу або банку з водою.
  5. Відправте заготовку до холодильника на 10-12 годин. Періодично зливайте в окремий посуд надлишки сироватки, але не викидайте, тому що з неї потім можна буде приготувати, наприклад, млинці, додати в тісто для вареників, пельменів, пиріжків або випити цей корисний продукт.
  6. Коли вказаний час мине, дістаньте конструкцію, трохи відіжміть готовий сир прямо в марлі, прибираючи залишки рідини, розгорніть тканину, зберіть із неї сир і перекладіть у ємність для зберігання. Термін придатності у м’якого сиру короткий, як і у всієї «молочки», тому заготовляти про запас велику порцію небажано.

До речі, якщо замість кефіру взяти ряжанку, то сир набуде ніжного кремового відтінку і легкого присмаку топленого молока.

Варіанти намазок для бутербродів на основі м’якого сирного сиру:

– сир, авокадо (розім’яти виделкою), лимонний сік;

– сир, петрушка/кріп (дрібно посікти), часник (пропустити через прес);

– сир, свіжий огірок (дрібним кубиком), сіль, мелений чорний перець;

– сир, риба консервована (розім’яти виделкою), дрібнорубаний кріп, сіль, мелений чорний перець, сік лимону.

Олена Філінюк.