Шведські фахівці зібрали докази підриву Північних потоків

7:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Причиною вибухів на Північних потоках була диверсія Повідомляється, що поліція безпеки проводить розслідування місця злочину за підтримки берегової охорони, збройних сил Швеції та шведського поліцейського управління.

Після огляду місця злочину поліція безпеки зробила висновок, що на Nord Stream 1 і 2 в економічній зоні Швеції сталися вибухи, які завдали значної шкоди газопроводам. Під час огляду місця події вилучено певні докази. У рамках попереднього розслідування поліція охорони постійно проводить різноманітні слідчі заходи. У рамках роботи зараз будуть розглянуті та проаналізовані докази.

Триваюче досудове розслідування має показати, чи можна комусь вручити підозру і згодом притягнути до відповідальності. Повідомляється, що поліція оцінює витоки газу в Балтійському морі, як дуже серйозні.

Нагадаємо, що 26 вересня РФ повідомила про зниження тиску на двох Північних потоках. На той момент газопроводи майже не працювали і не перекачували газ до Європи: Північний потік — 2 не запустили через вторгнення РФ в Україну, а Північний потік зупинили нібито на ремонт. Загалом на трубопроводах зафіксували 4 витоки, робочою є лише одна труба Північного потоку -2. 1 і 2 жовтня витоки газу припинилися на обох газопроводах.

 

США, ЄС і НАТО заявили, що на трубопроводах сталася диверсія. Водночас європейські сейсмологи повідомили, що зафіксували зонах витоку підводні вибухи. Британська розвідка допускає, що газопроводи атакували росіяни за допомогою підводних дронів.

Сама РФ звинувачення, як зазвичай, відкидає. Пізніше там заявили, що готові доставляти газ по вцілілій трубі Північного потоку.