Штати схвалили постачання в Україну зброї з країн Балтії – Міноборони

13:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

постачання зброї, США, Україна, Латвія, Литва, Естонія, зброя, конфлікт, РФ, Рєзніков, Міністерство оборони, ЗСУ, поставки оружия, США. Украина, Латвия, Литва, Эстония, оружие, конфликт, РФ, Резников, Министерство обороны, ВСУ,

Сполучені Штати Америки погодилися на постачання в Україну «дуже цікавих речей» для потреб Збройних сил, які Україна давно просила. Як повідомляє «Укрінформ», про це в ефірі «Свобода слова» на ICTV заявив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

– Сьогодні ми отримали згоду США на постачання дуже цікавих речей країнами Балтії, нашими сусідами. І найближчим часом я сподіваюся похвалитися перед вами, що ми отримали те, про що давно мріяли, що давно просили і нам казали, що це неможливо, повідомив Резніков.

Він зазначив, що Україна сьогодні має безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів, які посилюють обороноздатність країни і здатність захищатися від РФ.

– З десяток країн постачають нам летальну зброю, причому безкоштовно, як підтримка та подарунок. Є країни, де ми купуємо озброєння, і це теж нас влаштовує. На жаль, деякі країни, наприклад Німеччина, мають принципову позицію не постачати саме летальну зброю. На жаль, не лише своє, німецьке виробництво, а плюс ще й блокує придбання нами летального озброєння, наприклад, через спеціальну агенцію NSPA (NATO Support and Procurement Agency – ред.), створену при НАТО, — повідомив Резніков.

Водночас, він наголосив, що прогрес іде, і Україна продовжує діалог із партнерами, яким уже надала письмовий запит щодо потреб ЗСУ. Раніше Україна не могла і мріяти про таку допомогу, зазначив міністр і повідомив: «Кількість засобів ураження вже більша, ніж кількість потенційних мішеней».