Шольц відповів на звинувачення у затягуванні поставок зброї Україні

12:01

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

шольц, канцлер, переговоры, зеленский

Канцлер Німеччини Олаф Шольц не згоден із твердженням, що ФРН надто “нерішуча” з постачанням зброї для України. Він заявив, що в перші дні повномасштабної війни, розв’язаної РФ, Берлін передав Києву деяку зброю та боєприпаси, які були на складах. Пізніше було узгоджено поставки складніших систем, що вимагають попереднього навчання солдатів Збройних сил України.

Про це німецький політик сказав в інтерв’ю DN, повідомляє  OBOZREVATEL.

Коли журналіст запитав: “Німеччину звинувачують у тому, що вона надто нерішуче підтримує Україну зброєю в боротьбі з Росією. Чому це зайняло так багато часу?” – Шольц відповів, що “це звинувачення неправильне”.

“Через три дні після початку війни, 27 лютого, я оголосив, що зброя буде доставлена, порвавши з багаторічною позицією в німецькій політиці”, – заявив канцлер.

На першому етапі військовою допомогою від Німеччини були протитанкові ракети, зенітні ракети типу “Стінгер” і боєприпаси, які могли бути доставлені швидко зі складів.

“Наступні кроки були значно складнішими, і сьогодні йдеться про дуже складні системи, що вимагають тижневої підготовки українських солдатів. Це системи важкого озброєння, такі як броньовані гаубиці типу 2000, зенітна машина “Гепард”, система запуску ракет “Марс II” або зенітна система IRIS-T, настільки нова, що навіть у Бундесвері НД Німеччини її немає”, – стверджує Шольц.

Він нагадав, що після Другої світової війни ФРН було дозволено мати лише обмежені сили оборони, щоб не загрожувати сусіднім країнам.

Наразі німецький уряд затвердив додатковий бюджет (близько 97 млрд доларів) для армії, а також пообіцяв витратити 2% ВВП на оборону, “що суперечить історичним заходам”, як зазначив Шольц.