“Навіть із Зімбабве нікого?” Пєсков виправдовується, чому іноземні лідери не прибудуть 9 травня до Москви

11:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Іноземні лідери не приїдуть до Росії з нагоди 9 травня нібито тому, що Москва не надсилала запрошення. Мовляв, цього року “дата не кругла”.

Відповідну заяву 24 квітня зробив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання в кулуарах марафону “Знання”, передають пропагандисти. Користувачі мережі висміяли Пєскова, припустивши, що насправді причина інша.

“Спеціальних запрошень [закордонним лідерам] цього року не було. Це не кругла дата”, – стверджував представник диктатора Володимира Путіна.

Він поспішив “порадувати” росіян тим, що 9 травня в країні буде президент Киргизстану Садир Жапаров. Але, як виявилося, навіть він приїде не спеціально на свято, а просто затримається після основного візиту.

“Будучи тут напередодні, звичайно, він ухвалив рішення залишитися й розділити з нами і свято, і гордість”, – заявив Пєсков.

За даними ЗМІ, у Санкт-Петербурзі парад, ймовірно, пройде без авіації. Можливо, літаків і вертольотів не буде і в Москві. В минулому 2022 році повітряну частину російського параду було скасовано через погодні умови.

У мережі жартують, що Росію як країну-агресорку ігнорують, а військової техніки для параду залишилося мало.

“Що, навіть із Зімбабве нікого?” “Нехай “легітимного” запросить, він ці паради любив”, “Два роки погана погода”, “Авіація буде, але не російська”, “Вже і для параду техніки не залишилося”, “А що? Політали б, здійснили б незаплановане сходження парочки авіабомб”, – пишуть користувачі Twitter і Telegram.