Сфера будівництва не може відновитись в Україні після початку війни

10:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Україні підприємства всіх секторів економіки поступово відновлюють свою активність, окрім будівництва.

Про це йдеться у звіті Національного банку України.

Серед факторів, що стримують будівництво – дефіцит електроенергії, зростання собівартості продукції, через закупівлю альтернативних джерел енергії та палива, низький споживчий попит. Також не варто забувати й про сезонний стримуючий фактор.

Зважаючи на вище зазначені обставини, багато учасників ринку прогнозують зниження обсягів будівництва і відповідно продажів, товарообігу. Водночас респонденти очікують на зменшення обсягів нових замовлень, а також обсягів закупівель сировини та матеріалів. Посилилися негативні очікування на обсяги виконаних будівельних робіт. Респонденти вказали на погіршення доступності підрядників. У секторі також очікується суттєве скорочення загальної чисельності працівників

На тлі високих цін постачальників та вартості послуг підрядників залишаються високими очікування щодо цін на первинну нерухомість.

Раніше ми повідомляли, що бойові дії змінили правила гри на ринку нерухомості. Раніше люди активно вкладали кошти у будівництво на «етапі котловану», сьогодні таких інвестицій побоюються.