Сезону в Криму не буде: окупанти активно риють

12:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

США ООН ОБСЕ, США, ООН, ОБСЕ, Крым, Донбасс, РФ, Украина, оккупация, война, новости,

Концентрація ЗС РФ і техніки в тимчасово окупованому Криму значно зросла.

Про це сьогодні, 3 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков.

“Також окупант розуміє, що така концентрація на такій невеликій території фактично під контролем українського населення може негативно відбитися на них і прильотом чергової бавовняної бавовни. У зв’язку з цим вони розташовують більшість своєї техніки, намагаються її поруч із цивільними об’єктами”, — сказав він.

У зв’язку з цим заступник постпреда закликав кримчан звертати увагу на такі факти і триматися подалі або намагатися покинути місце проживання, де розташовується військова техніка ЗС РФ.

“Крім того, зараз велика кількість для демонстрації захисту Кримського півострова повітряної техніки перебуває в повітрі, вони постійно… зросла значно кількість злетів і перебування їх у повітрі на території Криму. Місцеві жителі це фіксують. Але це також ще робиться з тією метою, тому що велика концентрація саме літальних апаратів, про що говорить Міноборони, зафіксована на українських аеродромах, і вони бояться ударів, тому постійно намагаються тримати велику кількість техніки в повітрі, щоб її не вразила українська сторона”, — додав Чистіков.

Він прокоментував наслідки вибухів у районі залізничного вокзалу і депо в Джанкої.

“Міноборони і ГУР кажуть, що були влучання в “Калібр”. У відкритих джерелах місцеві жителі поширювали інформацію тільки про вибухи в районі залізничного вокзалу і депо. Ми розуміємо, що розміщення іншої інформації кримінально карається. Разом з цим Україна досягла іншої мети, яку Росія формувала 9 років, що Крим захищений і повітряний простір, у безпеці жителі Криму. Нам відомо, що були великі розбірки серед військового керівництва саме через ці прильоти, оскільки це фактично був зруйнований їхній міф про безпеку повітряного простору над територією Кримського півострова”, — сказав Чистіков.

Заступник постпреда наголосив, що наразі немає логіки і системності зведення російськими окупантами фортифікаційних споруд на півострові.

“Вони вже почали це зводити масово на всій території, особливо північна частина. Місцеві жителі кажуть, що деякі населені пункти повністю знаходяться в окопах по колу, що не піддається жодній логіці. Водночас деякі розміщення фортифікаційних споруд говорить про те, що вони дублюють фортифікаційні споруди часів Другої світової війни на території Кримського півострова. Тобто нічого нового вони не придумали, а повторюють ті захисні споруди, які були саме під час Другої світової війни”, — розповів він.

Також Чистіков повідомив, що окупанти перейшли на новий рівень — виправдовують, чому туристичний сезон може не відбутися. Зокрема йдеться про те, що відсутнє авіасполучення вже тривалий період.

“А жителі глибинки Росії не зацікавлені їхати 3-5 діб до Криму, тому вони нібито не очікують на них. Водночас вони вивчили громадську думку якраз із цих регіонів, і розуміють, що жителі далеких регіонів Росії не поїдуть до Криму, тому що вони вже так само активно вивчають ситуацію в Криму і відмовляються саме через питання безпеки”, — резюмував заступник постпреда.