Депутати перерозподілили близько 400 млн. грн. на важливі потреби міста

16:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сесія міськради, новини, новости, горсовет, Николаев ,Миколаїв, депутати, депутаты, бюджет, фінанси, финансы, дегьги, гроші,

19 серпня відбулася чергова сесія Миколаївської міськради восьмого скликання, участь в якій прийняли 38 депутатів з 54. Головне, що вони змогли зробити, це прийняти рішення про перерозподіл близько 400 млн. грн. міського бюджету. Нагадаємо, на попередньому пленарному засіданні міськради, яке відбулося 30 липня, це питання вирішити не вдалося. Серед нагальних потреб міста, на які спрямовані кошти, – ремонт доріг, придбання медобладнання, квартир для вимушених переселенців, посилення пожежної безпеки в міських закладах освіти та інше.

Засідання тривало приблизно п’ять годин. Спочатку слово надали представниці громади Матвіївки, екс-депутатці міськради Наталії Костенко, яка прибула з активістами, які протестували проти виділення ділянки під будівництво поблизу цього мікрорайону відстійників для великовантажного автотранспорту. Також вона порушила питання подальшого функці-онування Матвіївського кладовища, яке через захоронення мешканців зі всього міста перевантажене.

Міський голова Олександр Сєнкевич розповів, що з проханням виділити ділянку під відстійники звернулася Служба автодоріг. Запропоноване місце знаходиться в трьох кілометрах від житлової зони, а будівництво буде здійснюватися за кошти державного бюджету. До того ж проект проходитиме експертизи, і фахівці перевірять, чи дотримуються всі будівельні та санітарні норми.

Потім депутати порушили декілька «гарячих» питань, зокрема про «справу Соборної площі». Мер пояснив, що на час слідства відсторонив від виконання службових обов’язків директора департаменту ЖКГ Сергія Коренєва та його першого заступника Олександра Брижатого. Проте сам він впевнений, що ця справа ні до чого не призведе, оскільки всі закупівлі робилися прозоро, відповідно до чинного законодавства. А тим часом відповідати за сферу житлово-комунального господарства тимчасово буде заступник міського голови Юрій Степанець, якій, до речі, вже має такий досвід з минулих років.

Виникло й питання висловлювань в соцмережах, де представник ОПЗЖ заявив, що нібито депутатам дають кошти за голосування. Колеги попросили його звинуваченнями не кидатися та, якщо в нього є конкретні факти, звертатися до правоохоронців. Не обійшлося і без жартів на кшталт «якщо роздають кошти, чому ми про це не знаємо, і де наша частка?», які згладили загальну атмосферу. А коли депутатка Тетяна Домбровська поцікавилася процесом передачі Варварівського мосту у власність держави, мер розповів, що з формальних приводів документи повернули місту. На його думку, Київ спеціально гальмує питання, щоб фінансовий тягар утримання мосту якнайменше до кінця року залишався на плечах міської громади.

Подальше обговорення порядку денного виявилося бурхливим. Деякі питання депутати додали до проекту, деякі, навпаки, зняли. А потім почали голосування за проекти рішень.

Спочатку вони підтримали надання у 2021 році гарантій Миколаївської міської ради по кредиту для КП «Миколаївводоканал». Сума кредиту складає понад 15,5 млн. євро. Потім «зелене світло» отримав кредит у розмірі 150 млн. грн. для капітального ремонту доріг. Це надасть можливість розпочати масштабний ремонт дорожніх артерій. Кредит береться строком до 5 років, а відсотки розраховуються за формулою «ставка НБУ плюс 4% річних». Кожного року місто зможе використовувати рівно стільки коштів, скільки потрібно для капремонту доріг.

Після цього депутати прийняли довгоочікуване рішення про перерозподіл майже 400 млн. грн. Зазначені кошти спрямують, зокрема, на такі заходи:

  • 275 млн. грн. – на ремонт миколаївських доріг та розвиток житлово-комунального господарства;
  • біля 44 млн. грн. – на забезпечення житлом переселенців, компенсацію за перевезення громадян пільгових категорій електротранспортом та поповнення статутного фонду КП «Миколаївпастранс» тощо;
  • понад 20 млн. грн. – на облаштування захисту від блискавок і проведення інших протипожежних заходів у школах і дитсадках, а також завершення будів-ництва навчальних примі-щень для розвитку творчого потенціалу учнів з інклюзивною формою навчання в Академії дитячої творчості;
  • майже 2 млн. грн. – на придбання діагностичної рентгенівської С-подібної системи з функцією ангіографа для лікарні №4;
  • біля 2 млн. грн. – на оплату за оренду басейну «Водолій» і ремонт плавального басейну спорткомплексу «Зоря».

Далі депутати розглянули велику кількість земельних питань. Але частина проектів рішень була знята з розгляду, зокрема питання, які стосувалися ділянок скандально відомого ТОВ «Екотранс», на роботу якого скаржаться мешканці Лісків та Намиву. Також не було затверджено Положення про геоінформаційну систему містобудівного кадастру Миколаєва. Мер порадив головному архітектору доповісти це питання на депутатських комісіях, а вже потім повернути до пленарного засідання сесії.

Станіслав Козлов.

Фото з сайту Миколаївської міської ради.