Сенат США закликав визнати РФ спонсором тероризму

15:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сенат Сполучених Штатів Америки увечері в середу, 27 липня (у четвер, 28 липня, за Києвом), ухвалив резолюцію, в якій закликає Білий дім визнати Росію державою-спонсором тероризму через її дії в Україні, Грузії, Сирії, а також у Чечні, повідомляє The New York Times.

У документі наголошується, що дії Росії призвели до загибелі “незліченної кількості безневинних чоловіків, дітей та жінок”.

Таку ж резолюцію внесено на розгляд Конгресу – нижньої палати американського парламенту. Її, як очікується, має підтримати спікер палати Ненсі Пелосі.

При цьому конгресмени та сенатори не можуть ухвалити це рішення самостійно, його має винести Держдепартамент, який виконує у США функції міністерства закордонних справ.

Якщо Держдеп прийме цю резолюцію, то Росія стане п’ятою країною в списку спонсорів тероризму Держдепу США, куди вже входять Куба, Північна Корея, Іран і Сирія.

Нагадаємо, тижнем раніше Конгрес США звернувся до держсекретаря Ентоні Блінкена з вимогою визнати Росію країною, яка підтримує політику терору. Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі заявила, що якщо уряд відмовиться, то інакшому випадку це зробить сам Конгрес.