
Служба безпеки України затримала одесита й жителя Молдови. За даними слідства, вони організували схему уникнення мобілізації для військовозобов’язаних на Миколаївщині. Для цього підозрювані оформлювали підроблені іноземні документи.
Про це 21 травня повідомили в пресслужбі Управління СБУ в Миколаївській області.
За матеріалами справи, двоє чоловіків, за сприяння інших причетних людей з Молдови, брали анкетні дані іноземців та вклеювали в них фотокартки українських військовозобов’язаних.
“Вартість таких “послуг” становила 6 тисяч доларів США. Сума мала сплачуватися у дві частини: перша частина — 3 тис. доларів США, друга — 3 тис. доларів США після фактичного отримання громадянином фіктивних документів”, — йдеться у повідомленні.
СБУ затримала обох підозрюваних під час отримання другої частини грошей. Під час обшуків правоохоронці вилучили готівку, ноутбук, мобільні телефони з в листуваннях, а також готові підроблені документи.
Слідчі повідомили про підозру чоловікам за статтею “Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, за попередньою змовою групою осіб”. Її санкція передбачає до 10 років ув’язнення.
За рішенням суду підозрювані перебувають під вартою без права внесення застави. Слідчі дії тривають.