СБУ затримала колишнього заступника начальника ГУР, він намагався застрелити правоохоронців

17:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Служба Безпеки України затримала колишнього заступника начальника Головного управління розвідки Міноборони – він отримав підозру у державній зраді. Про це повідомили у пресслужбі СБУ, пише “ЛІГА”.

Генерал-майор отримав підозру в держзраді, а також зазіханні на життя правоохоронців та незаконне зберігання зброї. Слідство встановило, що він передавав російським спецслужбам секретну та цілком секретну інформацію щодо ситуації в Україні.

Підозрюваний також передавав росіянам закриті дані щодо заходів Сил оборони України для відбиття російської агресії. СБУ затримала колишнього заступника начальника розвідки на початку повномасштабного вторгнення РФ, під час обшуку він намагався застрелити правоохоронців із пістолета Макарова.

Затриманий був заступником голови ГУР з 2008 до 2010 року, коли відомство очолював Віктор Гвоздь. Гвоздь загинув у Єгипті під час дайвінгу у серпні 2021 року.

Російські спецслужби завербували його ще за часів СРСР, коли він навчався у військовому училищі у Москві та в академії Фрунзе. Він збирав секретну інформацію про діяльність стратегічно важливих об’єктів військово-промислового комплексу України.
Обвинуваченому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, слідство триває.
Пистолет Макарова, из которого задержанный начал стрелять (Фото: СБУ)
Згідно з фотографіями, опублікованими СБУ, а також даними кафедри розвідки Національного університету оборони України, затриманим є В’ячеслав Онисько. Звання генерал-майора йому присвоїв 2007 року третій президент Віктор Ющенко.
Фото В'ячеслава Ониська на сайті Національного університету оборони України