Салліван закликав Конгрес допомогти Україні

10:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

НАТО, советник Байдена, Польша, США, новости, Джейк Салливан, Джо Байден, Анджей Дуда, ЕС, РФ, конфликт, Украина,

Через затримку допомоги США в Україні закінчується зброя, що змусило ЗСУ відійти від Авдіївки й дозволили президенту РФ Володимиру Путіну здобути “помітну перемогу” на полі бою. Про це у вівторок, 20 лютого, заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, передає Голос Америки.

Він закликав Конгрес ухвалити законопроєкт про додаткове фінансування допомоги союзникам, який понад тиждень тому схвалив Сенат.

“Українські війська були змушені відійти з міста на сході України, де вони воювали з Росією протягом багатьох місяців. Багато в чому це сталося тому, що в Україні закінчується зброя через бездіяльність Конгресу”, – сказав представник Білого дому.

Салліван зауважив, що кожен день затримки в Конгресі шкодить інтересам національної безпеки США.

“Для цього немає іншого шляху – і тому, я думаю, Конгрес, і особливо спікер, маємо подивитися своїй відповідальності прямо в обличчя, а потім виконати цю відповідальність, виконати це зобов’язання перед своїми виборцями та американським народом та на користь американської національної безпеки”, – сказав Салліван.

Посилаючись на історичні події, він заявив, що коли диктаторів не зупинити, вони продовжують наступати.

“Вартість для Америки зростає, а наслідки стають дедалі серйознішими для наших союзників по НАТО та інших країн”, – запевнив Салліван.

Він додав, що гроші, які мають бути направлені Україні – не боргові зобов’язання, а допомога.

“Просити Україну взяти на свої плечі себе значну суму боргу прямо зараз, коли вона бореться за своє життя, – ми не вважаємо це найкращим шляхом вперед. Ми вважаємо, що пакет, який ми розробили, і за який проголосували сенатори, як демократи, так і республіканці минулого тижня, є правильним пакетом”, – наголосив Салліван.