Ризик ядерної війни: НАТО хоче привести в бойову готовність свої боєголовки через загрозу РФ та Китаю – Столтенберг

12:29

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Украина НАТО, новости, Германия, посол, Мельник, ядерный статус, оружие, ядерное, боеголовки, РФ, война, оборона,

У НАТО заявили, що Альянс має показати світові свій ядерний арсенал, щоб надіслати пряме повідомлення ворогам.

НАТО веде переговори щодо розгортання більшої кількості ядерної зброї. Причина – все більша загроза з боку Росії та Китаю. Очікується, що приведення «ядерки» у бойову готовність буде засобом стримування.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Telegraph. За його словами, Альянс має показати світові свій ядерний арсенал, щоб надіслати пряме повідомлення своїм ворогам. Столтенберг розповів, що між членами блоку були консультації щодо вилучення ракет зі сховищ та переведення їх у режим очікування, закликаючи до використання прозорості як засобу стримування.

«Я НЕ ВДАВАТИМУСЯ ДО ОПЕРАТИВНИХ ПОДРОБИЦЬ ПРО ТЕ, СКІЛЬКИ ЯДЕРНИХ БОЄГОЛОВОК МАЄ БУТИ В РОБОЧОМУ СТАНІ, А ЯКІ МАЮТЬ ЗБЕРІГАТИСЯ, АЛЕ НАМ ПОТРІБНО ПРОКОНСУЛЬТУВАТИСЯ З ЦИХ ПИТАНЬ. ЦЕ САМЕ ТЕ, ЩО МИ РОБИМО», – СКАЗАВ СТОЛТЕНБЕРГ.

Він різко наголосив на загрозі з боку Китаю. Столтенберг також наголосив, що ядерна прозорість має бути наріжним каменем ядерної стратегії НАТО.

“ПРОЗОРІСТЬ ДОПОМАГАЄ ПЕРЕДАТИ ПРЯМЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ТЕ, ЩО МИ, ЗВИЧАЙНО, Є ЯДЕРНИМ АЛЬЯНСОМ”, – ЗАЯВИВ ГЕНСЕК НАТО.

Він наголосив, що метою НАТО є мир без ядерної зброї. Але поки що існує ядерна зброя, треба залишатися ядерним альянсом, тому що світ, де Росія, Китай і Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО не має, небезпечний.

Столтенберг попередив, що Китай зокрема інвестує значні кошти в сучасну зброю, включаючи свій ядерний арсенал. Він, за його словами, зросте до 1000 боєголовок уже до 2030 року.

Ядерна риторика Росії

Кремль не припиняє спроб залякати Захід потенційним використанням ядерної зброї, у тому числі з тактичними боєголовками, яких у РФ понад 1500 одиниць. 7 червня на Петербурзькому економічному форумі, відповідаючи на запитання журналістів, Путін заявив, що не має наміру застосовувати це озброєння, поки це не загрожує «територіальній цілісності РФ». Пропагандист Дмитро Кисельов заявив, що слова Путіна слід розуміти так, що питання ще не закрите.

А вже 11 червня РФ розпочала другий етап тактичних ядерних навчань. Йдеться про розгортання військових з’єднань РФ біля Білорусії. Кремль заявив, що ядерні навчання проходять за наказом вождя Володимира Путіна у зв’язку із провокаційними заявами та погрозами деяких західних офіційних осіб проти Російської Федерації.

Перший етап ядерних навчань стартував 21 травня і став частиною гібридної атаки, спрямованої проти країн Балтії: Міноборони РФ запропонувало Кремлю подумати про «територіальне розширення» акваторії Балтійського моря. Це змусило країни НАТО у регіоні тримати свої сили на варті. У той же час, розвідка Сполучених Штатів не бачить ризиків застосування окупантами ядерної зброї.