Румунія підтримала інтеграцію України до НАТО

19:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Президенти України та Румунії Володимир Зеленський і Клаус Йоганніс провели зустріч у Молдові і підписали спільну декларацію, згідно з якою Бухарест підтримав Київ на шляху ло повноцінного членства у НАТО. Про це повідомив Офіс президента в четвер, 1 червня.

“Президент України та президент Румунії: вітають значні досягнення України у просуванні на шляху євроатлантичної інтеграції; підтверджують свій намір збільшити спільні зусилля щодо підтримки інтеграції України до Альянсу та імплементації стандартів НАТО”, – йдеться в тексті декларації.

Вони також “висловлюють готовність провести двосторонні консультації щодо міжнародних гарантій безпеки України на період до набуття членства в НАТО на основі Київського безпекового договору від 13 вересня 2022 року”.

“Україна високо цінує політичну та практичну допомогу, яку надають Румунія та громадяни Румунії в цей критичний період, включно з, але не обмежуючись, прийняттям біженців, транзитом міжнародної допомоги, сприянням експорту зерна, підтримкою зусиль України із самооборони та стійкості, зокрема розбудовою оборонних спроможностей”, – зазначається в тексті.

Вказано, що Румунія “підтримуватиме Україну стільки, скільки знадобиться, та продовжуватиме надавати багатовимірну допомогу Україні й закликати до посилення міжнародної допомоги та підтримки України”.

“Румунія підтримує Україну в тому, щоб стати членом НАТО, щойно дозволять умови”, – вказано у підписаній декларації.