Зеленський привітав українців з Великоднем

10:42

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Президент України Володимир Зеленський привітав християн східного обряду з Великоднем. Глава держави звернувся до народу із Софійського собору 24 квітня.

«Софійський собор — святиня, яка вистояла, незважаючи на ворожі навали та окупацію. Отже зараз ми впевнені, що нас не знищить жодна орда і жодна нечисть», — сказав він.
Зеленський наголосив, що цього року українці долають темні часи та борються за світлу ідею.
«У цей світлий день я і більшість з нас не в світлому одязі, але ми боремося за світлу ідею. На світлому боці. На нашому боці — правда, люди, Господь і найвище небесне сяйво. Сила заступниці роду людського — Богородиці Оранти», — наголосив президент.
Також глава держави згадав тих, хто цього світлого дня захищає Україну. Це військові, нацгвардійці, прикордонники, тероборона, розвідка тощо. Крім того, глава держави згадав волонтерів, медиків, пожежників та рятувальників.
Окремо Зеленський згадав матерів, які цього року чекають на сина чи доньку з війни та тих, хто, на жаль, не дочекався своєї дитини з фронту.
Він нагадав, що минулого року українці відзначали Великдень удома через коронавірус, але цього року чума зовсім інша.
«Цього року ми знову відзначаємо Воскресіння Христове не так, як звикли через інший вірус. Через чуму під назвою війна. Торішню та нинішню загрозу об’єднує одне — ніщо не може подолати Україну», — наголосив президент.
Глава держави зазначив, що Великдень – це свято перемоги життя над смертю, добра над злом та світла над пітьмою. Тому перемога у війні неодмінно буде за Україною, наголосив він.
«На Великдень ми просимо у Бога великої благодаті, щоб збулася наша велика мрія – це ще один Великий день, день, коли в Україні настане великий мир. А з ним – вічна згода та процвітання», – сказав Зеленський.
Нагадаємо, Волинь першою в Україні зустріла Благодатний вогонь з Єрусалима. Вогонь зустріла делегація на чолі з митрополитом Луцьким та Волинським Михайлом на кордоні з Польщею.