Заступник мера – про освіту і не тільки…

16:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Заступник мера, новини ,брифінг, Анатолій Петров, освіта, гуманітарна сфера, робота, Миколаїв

Днями відбувся брифінг заступника Миколаївського міського голови з гуманітарних питань Анатолія Петрова, який проінформував про роботу в гуманітарній сфері міста, що виконувалася в 2021 році.

Почав він свою доповідь з освіти – найбільшої галузі, яка потребує щоденної уваги органів виконавчої влади. Сьогодні в Миколаєві працюють 73 дитячі садки, 68 шкіл та 8 позашкільних установ.

Цікаві були цифри, які розповіли про набір учнів. В цьому році набрали 159 перших класів – це 4532 школяра. На жаль, цифри свідчать про зменшення кількості первачків, що пов’язано з демографічною ситуацією.

До 10-го класу набрали 2281 учня – тобто будуть працювати 74 класи. До 11-го – прийшли 2587 учнів, для них відкрили 91 клас.

Особливу увагу міська влада приділяє вакцинації вчителів, це питання постійно знаходиться на контролі. Станом на сьогоднішній день, в місті вакциновано 140 тис. людей, або 35 відсотків від загальної кількості мешканців. Щоб місто змогло повноцінно працювати, треба вакцинувати 80% миколаївського населення – таку цифру озвучив головний санітарний лікар України. Якщо це вдасться зробити, установи, учбові заклади, організації зможуть працювати в період локдауну, навіть, якщо ми опинимось в помаранчевій або червоній зоні.

Сьогодні в Миколаєві в більшості учбових закладів уже вакциновано понад 50% співробітників. До кінця вересня планується завершити цей процес. Заклади, які не пройдуть вакцинацію в повному обсязі, будуть переведені на дистанційну форму навчання. А це небажано, бо результати ЗНО показали, що дистанційна форма навчання – це для свідомих дітей, які чітко відпрацьовують матеріал. Тому питання вакцинації є досить важливим. До речі, керівництво шкіл має право йти на зменшення виплати надбавок невакцинованим робітникам або може переводити їх на отримання двох третин від заробітної плати.

Зупинився заступник міського голови на важливому питанні харчування учнів.

– Незважаючи на те, що міський бюджет несе втрати, виділяючи кошти на харчування учнів початкових класів, ми вважаємо, що пріоритетом для нас мають бути здорові діти, тому депутатський корпус прийняв рішення харчувати всіх учнів початкових класів із рахунку – 50 на 50 відсотків, – наголосив Анатолій Петров.

Оскільки навчальні заклади Миколаєва посіли останню, 22 позицію у рейтингу обласних центрів України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, міська влада проводить детальний аналіз того, що відбувається у миколаївських школах, та готується провести нараду з директорами закладів, де буде йти розмова про вдосконалення методів навчально-виховної роботи.

До речі, треба зауважити, що в наших школах є також школярі, які показали дуже високий рівень знань, маючи показник – від 160 до 200 балів. Такі бали набрали 35-40% миколаївських учнів.

Розповідаючи про результати роботи в культурній сфері, Анатолій Петров підкреслив, що в 2021 році були відкриті два молодіжних центри. Також дві бібліотеки переходять на інші форми і методи організації роботи. В Корабельному районі відкрили кластер, де городяни можуть займатися шиттям, вишивкою, гончарством, графікою.

Щодо медицини – місто вже сьогодні фактично готово до ймовірного локдауну. Лікарі повністю забезпечені концентраторами, апаратами ШВЛ. Для хворих на COVID підготовлені 1010 ліжок, які на 90% підключені до кисневих точок.

В сфері спорту провели комплектацію спортивних закладів (а їх в місті – 17), відпрацювали питання по набору в групи та відкриттю 28 груп з різних видів спорту, в тому числі олімпійських. Ще одна добра новина – продовжується ремонт спорткомплексу «Зоря».

В сфері соціального захисту міська влада разом з департаментом праці та соціального захисту населення працюють над вдосконаленням роботи територіальних центрів. Є також добра новина: зараз проводяться ремонтні роботи – влада працює над створенням притулку для людей, які постраждали від домашнього насилля. Виявляється, таких людей досить багато в суспільстві – так, за півроку за допомогою звернулися 1460 громадян міста. В жовтні вже планують відкрити цей притулок. В ньому будуть працювати психологи, які нададуть допомогу дітям, постраждалим від насилля.

Після доповіді Анатолій Петров відповів на запитання журналістів. Зокрема зазначив: згідно з законодавством, безкоштовне харчування в школах може бути організоване тільки для дітей пільгових категорій. Але міська влада та депутати прийняли рішення годувати всіх учнів молодшої школи – тобто 1-4-ті класи – з розрахунку 50х50. Для цього більше 100 млн грн. з міського бюджету буде закладено на витрати в 2022 році – з урахуванням того, що учбові заклади переходять на нові норми шкільного харчування.

Зупинився Анатолій Петров і на такому важливому питанні, як усунення недоліків пожарної безпеки в закладах освіти: на це виділили 20 млн гривень.

Наталія Христова.