Європарламент надав Україні кредит на 1 млрд євро

16:02

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Європарламент схвалив надання Україні першого траншу нового пакета макрофінансової допомоги у вигляді кредиту на 1 млрд євро. Про це у четвер, 7 липня, повідомляє прес-служба Європарламенту.
«У четвер депутати Європарламенту дали зелене світло макрофінансовому кредиту в розмірі 1 мільярда євро, щоб допомогти Україні покрити власні потреби в зовнішньому фінансуванні, яке різко зросло через війну», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що Європарламент погодився із пропозицією Єврокомісії надати Києву додатковий кредит на дуже вигідних умовах на додаток до 1,2 млрд євро, вже виділених у березні і травні 2022 року. Це перший транш із пакета макрофінансової допомоги на суму 9 млрд євро.
«Потреби України а зовнішньому фінансуванні різко зросли через російське вторгнення: крім величезних збитків, завданих дорогам, мостам, заводам, будинкам, лікарням та іншій фізичній інфраструктурі, країна також втратила доступ до міжнародних фінансових ринків. В результаті, за даними Міжнародного валютного фонду, Україні не вистачає 39 мільярдів доларів (37,3 мільярда євро) для задоволення своїх потреб у фінансуванні на 2022 рік», – зазначили в ЄП.
Кредит, як зазначається, стане «швидкою фінансовою підтримкою в ситуації гострої потреби у фінансуванні і для забезпечення безперервного функціонування найважливіших функцій Української держави». Кредит буде виплачено одним платежем під час виконання різних критеріїв, включаючи підвищення прозорості і звітність про його використання. З бюджету ЄС фінансуватимуть виключно відсоткові витрати.
Пропозиція містить передумову для надання допомоги – це має бути дотримання Україною ефективних демократичних механізмів, незважаючи на концентрацію влади у виконавчій гілці влади під час війни.
Резолюцію за терміновою процедурою прийнято 522 голосами, проти 17 при 25 утриманих.
Рішення набуде чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.