Єврокомісія запропонувала механізм скасування статусу кандидата, якщо Україна не проводитиме реформ

13:14

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

ЕС, Евросоюз, новости, акт Магнитского, Евросоюз, санкции, РФ, Россия, Крым, Донбасс, война, ОРДЛО, Украина, МИД,

Європейська комісія у укладанні відповідності України вимогам для держави-кандидата запропонувала, щоб ЄС міг скасовувати цей статус у разі, якщо Київ порушить свої зобов’язання. Про це пише Європейська правда.

Видання стверджує, що подібних положень досі не було в жодному висновку Єврокомісії щодо заявок про членство, які надходили від інших держав. Але зараз Брюссель, враховуючи особливе становище України, ухвалив таке рішення одночасно щодо двох держав – України та Молдови.

«По суті, Брюссель сказав, що Україна не готова бути кандидатом, але все одно отримує цей статус. А сім блоків реформ, які Україні необхідно виконати, щоб зберегти статус кандидата. Брюссель залишає за собою право забрати цей статус у будь-який момент, або ж навпаки – пересунути Україну чи Молдову на наступний етап (по дорозі до вступу до ЄС)», – йдеться у статті.

Також ЄС не визначив точну дату, до якої Україна має довести свою здатність проводити реформи. Висновок ЄК каже, що Єврокомісія проведе першу оцінку наприкінці 2022 року, проте для відновлення реформ в Україні мають завершитися бойові дії, тож термін може бути, і найімовірніше, буде продовжено.

Зокрема для збереження статусу кандидата Київ має завершити призначення обраного на конкурсі голови САП, провести конкурс голови НАБУ тощо.

Нагадаємо, 17 червня Єврокомісія схвалила заявку України та рекомендувала надати країні статус кандидата на членство в ЄС із подальшим виконанням необхідних кроків.