ЄС виділив 800 000 євро на модернізацію інфраструктури Новоодеського професійного аграрного ліцею в межах програми EU4Skills

10:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Украина, ЕС, Европа, безвиз, Восточное партнерство, саммит, новости, Стефанишина

Український Фонд соціальних інвестицій, Державний навчальний заклад «Новоодеський професійний аграрний ліцей» та Миколаївська обласна державна адміністрація підписали меморандум задля модернізації інфраструктури закладу. Співпраця відбуватиметься в межах проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», який є компонентом масштабної Програми ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».

Проєкт фінансується Європейським Союзом та реалізується Німецьким державним банком розвитку KfW. «Структура програми передбачає підвищення ефективності реформи професійно-технічної освіти, покращення якості, привабливості профосвіти та збільшення її відповідності потребам ринку праці, що безперечно сприятиме економічному розвитку та самореалізації молоді», ― прокоментував Фредерік Куне, Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

Відповідно до підписаного меморандуму в Новоодеському професійному аграрному ліцеї планується закупівля сільськогосподарської техніки та обладнання на суму 800 тис. євро для навчання студентів за професією «Майстер з експлуатації, ремонту та обслуговування сільськогосподарської техніки».

«Ми раді вітати позитивні зміни у сфері професійної освіти Миколаївщини. Зі свого боку ми сприяємо їх примноженню та масштабуванню. Тож окрім інвестицій, які отримає Новоодеський професійний аграрний ліцей в межах Програми, два заклади області цьогоріч отримають кошти з державного бюджету України для створення навчально-практичних центрів. Мова про Первомайський професійний промисловий ліцей та Маринівський професійний аграрний ліцей. Ці два заклади отримають майже 8,2 млн гривень для наповнення новою технікою та обладнанням навчально-практичних центрів», ― зазначив заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

«За інформацією Міністерства освіти і науки України? наразі Миколаївська область є однією із трьох областей, у якій 40% випускників шкіл обирають професійну (професійно-технічну) освіту. Тож ми пишаємося, що Миколаївська область є однією із семи областей, яка має можливість реалізовувати програму «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Адже головним завданням для нас є сприяння модернізації системи ПТО відповідно до потреб ринку праці, міжнародних стандартів і практик для забезпечення реалізації права громадян на якісну та доступну професійну (професійно-технічну) освіту», ― додав Віталій Кім, голова Миколаївської обласної державної адміністрації.

Проєкт «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» є частиною Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» (Компонент 3) та спрямований на оновлення та модернізацію обладнання та інфраструктури закладів професійно-технічної освіти в Україні. Мета проєкту ― створити сучасну інфраструктуру системи професійно-технічної освіти, яка сприятиме підвищенню її привабливості для молоді. Проєкт має закласти основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці, надасть учням навички, необхідні роботодавцям. Від імені Німецького державного банку розвитку KfW Проєкт реалізує Український Фонд соціальних інвестицій.

Остаточний відбір закладів ПТО, які беруть участь у проєкті, був здійснений на основі проведеного Українським
Фондом соціальних інвестицій технічного обстеження закладів, рівня впливу інвестицій на їх діяльність, а також
на основі їх поточних потреб.