XІV Миколаївські міські екологічні читання відкрились у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького

22:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Центральная городская библиотека им. М.Л.Кропивницкого в Николаеве (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев
18 листопада 2021 року у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького в м. Миколаєві відбулися  XІV Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків».
Щорічний еколого-просвітницький загальноміський захід проходить під патронатом Миколаївського міського голови за підтримки департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради. У цьому році у зв’язку з введенням у країні обмежувальних карантинних заходів, спричиненими коронавірусною інфекцією COVID-19, конференція проходитиме в онлайн форматі на платформі Zoom.
«Кожного року оргкомітет обирає тему читань. І 2021-го тема не менш актуальна, ніж попередні роки. Тема конференції цього року – «Організація та забезпечення благоустрою сучасного міста як умова створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля».  Отже, ми говоритимемо про благоустрій міського середовища, проблеми та перспективи їх вирішення. Цікавим аспектом XIV міських екологічних читань стане залучення спеціалістів із інших міст України і запозичення Миколаєвом їх досвіду», – говорить заступник директора Центральної міської бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького Любов Варюхіна.
Організаторами заходу виступили: управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА, управління екології департаменту ЖКГ Миколаївської міськради, управління культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького, Центр екологічної інформації та культури бібліотеки-філіалу № 2 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, благодійний фонд МЕТА у партнерстві з закладами освіти, громадськими організаціями.
«Цей захід дуже важливий. Ми щиро вдячні оргкомітету. В ході діалогів ми отримаємо практичні рекомендації, які згодом зможемо використати в роботі. Мені, як колишньому працівникові органів місцевого самоврядування, добре відомі проблеми озеленення та планування територій. А сьогодні ми розкажемо про дослідження дубів Миколаївщини, яке ми проводимо спільно з колегами сусідньої Херсонщини», – акцентує начальник управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації Олександра Єфименко.
Екочитання-2021 продовжили тематику попередніх років щодо реалізації екологічної політики міста та залучення громадськості до розв`язання екологічних проблем Миколаєва. В ході пленарного засідання  гості та організатори Читань у форматі онлайн спілкування обговорювали реалізацію заходів щодо управління благоустроєм міста, прогнозування обсягів споживання енергії та викидів забруднювальних речовин транспортними засобами у найближчі 30 років, необхідність підготовки міської інфраструктури до екстремальних природних явищ в умовах глобальних кліматичних змін, озеленення територій. Учасники діалогу торкнулися соціально-економічних, організаційно-правових аспектів  та комплексу екологічних питань з покращення мікроклімату, санітарного очищення.
Це усім зацікавленим дало можливість відкрито подискутувати про проблеми та перспективи розвитку Миколаєва з точки зору благоустрою.
Учасників XІV Миколаївських міських екологічних читань, в рамках церемонії відкриття, привітали начальник відділу екології управління екології департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Вікторія Корчагіна, начальник управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації Олександра Єфименко, директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська, завідувач бібліотеки-філії №2 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, керівник Центру екологічної інформації та культури Світлана Зайко.
До екологічного діалогу приєднаються представники Хмельницької, Запорізької, Одеської, Рівненської областей.
В Екочитаннях взяли участь представники державних природоохоронних органів, установ, об’єктів господарської діяльності, закладів культури та освіти, громадських організацій, науковці, студенти, школярі, краєзнавці та всі охочі.
У межах конференції відбудуться заходи Екотижня, зокрема круглий стіл «Миколаїв – місто на воді – стан та перспективи використання водних ресурсів» з включенням міст України, онлайн-сесія «Екологічність, комфорт, безпека: кращі практики розвитку міських зелених зон України» з включенням міст України, молодіжні воркшопи «Життя в стилі еко», VI Ярмарок екологічних громадських проєктів та ініціатив на відкритому інформаційно-просвітницькому майданчику «Новий Миколаїв».