Вторгнення Путіна зруйнувало мрії про прогрес, – Шольц

10:00

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Канцлер Німеччини заявив, що війна в Україні змінила динаміку в Європі та розірвала ілюзії, що існували після закінчення холодної війни, а також змусила Німеччину скоригувати свою давню міжнародну політику, пише ZN.UA

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що російське вторгнення в Україну розірвало ілюзії, які існували після закінчення холодної війни, створивши іншу динаміку в Європі, ніж існувала кілька місяців тому. Таку заяву він озвучив в ефірі телеканалу CBS в неділю, 3 липня, передає Politico.

«Я думаю, що надто багато людей у ​​світі сподівалися, що ми живемо в іншому світі, який відрізняється від досвіду минулого та попередніх століть», — сказав Шольц, додавши, що «у нас була угода про те, що не повинно бути спроб змінити територію, змінити кордони, вторгнутися до сусіда. […] Ця угода зараз скасована Путіним».

Також канцлер Німеччини порівняв Путіна із політиками попередніх століть, для яких демонстрацією величі націє є територіальні завоювання та загарбницькі війни.

«Про що думає Путін? Він мислить, як імперіалісти 17, 18, 19 століття, – сказав він, – Він думає, що все, що пов’язано з нацією, – це сила, і якщо ти достатньо сильний, то можеш просто захопити територію своїх сусідів. І це діяльність та ідея, яку ми не можемо прийняти і не приймемо».

Вторгнення Росії, на його думку, змінило динаміку в Європі, у тому числі призвело до приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО, а дії Путіна змусили Німеччину скорегувати свою давню міжнародну політику.

«Ми прийняли дуже, дуже важке рішення змінити політичні стратегії, яких ми дотримувалися багато десятиліть, – ніколи не постачати зброю в країну, яка перебуває в конфлікті», – сказав він.

Лідер німецького уряду також назвав помилкою те, що Німеччина стала залежною від російських енергоресурсів:

«Це було неправильно, що ми не були готові в будь-який момент змінити компанію, яка постачає нам газ, нафту та вугілля. Тож ми повинні були інвестувати по всій Європі в інфраструктуру, яка дає нам можливість змінювати постачання з одного дня на інший. І я думаю, що це урок, який ви засвоїли в Європі та багатьох інших місцях, до якого ви повинні бути готові – будьте готові до подібної ситуації».