Український президент  закликав світ використати свою силу для завершення війни

11:09

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні на Time 100 Gala закликав світ «забезпечити поразку тиранії». Виступ глави держави опублікувала його прес-служба у четвер, 9 червня.

«Настав час бути впливовими на 100 відсотків. Ми можемо забезпечити поразку тиранії. Ми можемо надійно захистити свободу, зупинити шантаж, який застосовує людина, котрій взагалі не місце у нашому списку. Якщо ми це можемо, значить, ми маємо це зробити, бо вплив зобов’язує», — сказав він.

Президент розповів про воєнні злочини Росії в Україні.

«Російська армія обстрілює наші міста з артилерії, з авіації. У списку дітей, убитих російськими ударами після 24 лютого, понад 260 прізвищ. Коли цьому прийде кінець? Насправді це ключове питання. Чому на нього досі немає відповіді? Може, ми щось втрачаємо в нашій справжній силі? Може, не користуємося потенціалом нашого справжнього лідерства? І це питання до США. До партій, суспільства, республіканців, демократів, до Конгресу та до президента», — сказав Зеленський.

При цьому він додав, що «вдячний президенту Байдену за те, що він об’єднав вільний світ, коли з’явилася російська загроза».

Зеленський назвав російську агресію COVID-22, а вакциною проти неї — «зброю та санкції».

«Ненависть — це вірус і він ще більш смертоносний, ніж COVID-19: він поширюється завдяки пропаганді, завдяки безкарності вбивць, завдяки російській нафті, яка все ще на глобальному ринку, завдяки грошам, які все ще переміщуються у глобальній фінансовій системі, завдяки компаніям, які вважають, що на грошах з російського ринку небагато крові», — заявив він.