Україна почала експорт зерна через румунський порт

13:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Перше судно з українським зерном вийшло з румунського порту Констанца, повідомив менеджер портового оператора Comvex, пише Reuters у п’ятницю, 29 квітня.

За даними видання, це судно Unity N із 71 тис. тонн кукурудзи.

Видання нагадує, що через війну Росією було заблоковано українські порти, внаслідок чого четвертий за величиною експортер зерна у світі був змушений відправляти вантажі поїздами через західний кордон або через невеликі річкові порти на Дунаї до Румунії.

“Це перше судно класу “панамакс” з українською кукурудзою, що вийшло з порту. Підтримати експорт українського зерна – значить запобігти колосальній хвилі глобального голоду, спровокованій блокуванням українських портів”, – сказав президент Comvex Віорел Панайт.

Він також розповів, що раніше цього тижня оператор завершив навантаження близько 35 тис. тонн української залізної руди, і очікується, що друге судно буде завантажено приблизно 15 травня.

“Порівняно з початковим моментом, коли всі шукали альтернативи, транспортні коридори для цього експорту поступово формуються”, – сказав Панайт.

Зараз до Констанци відправлено близько 80 тис. тонн українського зерна, ще 80 тис. тонн схвалено і перебувають у дорозі, повідомив менеджер порту Констанца.

Зазначається, що для покращення інфраструктури влада Румунії вирішила відновити кілька залізничних ліній, що з’єднують порти з українськими кордонами.