Україна планує побудувати космодром на морській платформі

Платформа для запуску ракет буде розташована в Атлантичному або Індійському океані

15:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

космодром, Україна, новини, океан, платформа, ракета, носій, Державне космічне агентство, Тафтай

Директор Державного космічного агентства України Володимир Тафтай повідомив, що Україна може побудувати власний космодром, але не на суші, повідомляє «Мета».

За словами Тафтая географічне розташування нашої держави не дозволяє побудувати космодром безпосередньо на території України, але можна побудувати його у вигляді морської платформи у нейтральних водах одного з океанів. Очільник Держкосмосу зазначив:

 – Це абсолютно реальна мета, яку ми можемо реалізувати. Єдине питання – це географічне розташування, яке не дозволяє побудувати наземний космодром, тобто на території самої країни. Але ми створили варіант космодрому на морській платформі. Це буде також українська територія, але запуск буде проводитися з нейтральних вод Атлантичного чи Індійського океану, – зауважив Володимир Тафтай.

Він також зазначив, що вартість будівництва такого космодрому становить 4,8 мільярда гривень, і ці гроші закладені у бюджет космічної програми. Чиновник переконаний, що такий проєкт це не лише витрати, але й інвестиції, адже і космодром і ракетоносій будуть створені українськими підприємствами.