У Миколаєві згадували жертв Голокосту

14:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

николаев, холокост, память, евреи, фото александра сайковского

У Миколаєві 27 січня відбувся меморіалний захід та покладання квітів до пам’ятного знаку миколаївцям, що загинули під час Голокосту.

николаев, холокост, память, евреи, фото александра сайковского

Захід відбувся з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Він проводиться єврейською громадою Миколаєва з 2008 року у рамках Всеукраїнської акції “Шість мільйонів сердець”.

У скорботному заході взяли участь представники єврейської громади на чолі з Михайлом Гольденбергом, Миколаївської міськради та облдержадміністрації, Товариства єврейської культури, громадських організацій, учні єврейської школи та військові й ветерани АТО.

николаев, холокост, память, евреи, фото александра сайковского

Вступне слово взяв Михайло Гольденберг, який оголосив хвилину мовчання за загиблими, а рабин Шимон Устинов прочитав поминальну молитву.

николаев, холокост, память, евреи, фото александра сайковского николаев, холокост, память, евреи, фото александра сайковского николаев, холокост, память, евреи, фото александра сайковского николаев, холокост, память, евреи, фото александра сайковского николаев, холокост, память, евреи, фото александра сайковского николаев, холокост, память, евреи, фото александра сайковского

Після покладання квітів до меморіалу та запалення поминальних свічок, учасники заходу відвідали місце розстрілу миколаївських євреїв біля селища Воскресенське, Миколаївського району.

Загалом, жертвами Голокосту на Миколаївщині стали близько 200 тисяч євреїв. З них тільки 54600 у Богданівці, 10 тисяч – у Миколаєві, близько тисячі – у Доброму та Новополтавці, 521 – у Єфінгарі…

Фото Олександра Сайковського.