У Маріуполі окупанти зносять стелу з українською назвою міста

14:27

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Мариуполь, Маріуполь
На в’їзді у Маріуполь з боку Мангуша російські окупанти починають демонтаж жовто-блакитної стели з назвою міста — хочуть змінити її на російську.

Про це повідомила Маріупольська міська рада.

«Окупанти «деукраїнізують» стелу «Маріуполь». Тим часом люди в самому Маріуполі голодують. Досі немає води, світла та газу. Місто вщент зруйноване та вже на межі епідемії», — зазначила міськрада.

Місто опинилось у блокаді російських військ і фактично було знищене. Повністю зруйновані будинки щонайменше 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо, за попередніми оцінками, в Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів. Частину мешканців примусово вивезли на територію невизнаної «ДНР» чи до росії.

Радник мера Петро Андрющенко розповідав, що окупаційна влада готується зносити пошкоджені внаслідок обстрілів житлові будинки. Мешканців виганятимуть на вулицю, незалежно від стану будівель. За даними Офісу омбудсмена, тисячі маріупольців у місті потерпають від голоду.

У перший тиждень травня за підтримки ООН Україна евакуювала мирних жителів, які переховувалися на території заблокованого окупантами заводу «Азовсталь». А 16 травня розпочалася операція з порятунку захисників Маріуполя, які обороняли «Азовсталь». Наразі усіх українських захисників вивезли на тимчасово окуповані території, згодом їх мають обміняти.

Попри тисячі загиблих та зруйноване місто, російські пропагандисти та навіть ватажки самопроголошених «республік» на Донбасі приїжджають до міста для створення картинки того, що «життя в місті повертається».