У Києві «дерусифікують» арку Дружби народів

15:56

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

В центрі Києва демонтують бронзову скульптуру двох робітників, що символізують дружбу України і Росії, а Арку перейменують.

Про це у Telegram повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Цього тижня демонтуємо бронзову скульптуру двох робітників, встановлену в 1982 році «на ознаменування возз’єднання України з Росією». Своє ставлення до України Росія «ознаменувала» звірячими вбивствами мирних українців, знищенням наших міст і селищ, прагненням знищити нашу державність. 8 метрів металу так званої «дружби двох народів» будуть прибрані з центру Києва», — заявив він.

Кличко розповів, що другу скульптурну композицію – із червоного граніту – закриють опоряджувальними матеріалами і теж згодом розберуть. Йдеться про стелу з багатофігурною групою, створену за мотивами Переяславської Ради, в центрі якої – Богдан Хмельницький і боярин Василь Бутурлін – московський посол.

Мер пояснив, що відтермінування демонтажу цієї конструкції пов’язано з тим, що «там складніша процедура і це займе більше часу».

«А до того її можна буде використовувати як простір для експозицій», — зазначив очільник міста.

Кличко зазначив, що арку, яка височіє над цими скульптурами залишать.

«Арку ж з титанових листів перейменуємо – старі символи набувають нового значення! І підсвітимо її кольорами українського прапору», — резюмував Кличко.

Раніше Київська міськрада на засіданні, в якому брали участь 93 депутати, ухвалила рішення про перейменування колишнього скверу родинних міст на честь дружби Києва і Москви в сквер Героїв Маріуполя.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну все більше міст відмовляються від назв вулиць, навчальних та культурних закладів, які асоціюються зі країною-агресором.

У трьох містах України вже знесли пам’ятники російському поету Олександру Пушкіну. Крім того, історики, активісти та представники місцевої влади в різних регіонах масово подають пропозиції про перейменування вулиць і площ, пов’язаних з діячами з РФ. УНІАН зібрав найгучніші перейменування.