У Чорному морі досі горять «вишки Бойка»

10:23

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Бурові настанови на шельфі Чорного моря продовжують горіти після удару українських військових. За 19 діб, що минули відтоді, окупанти так і не змогли загасити захоплені ними «вишки Бойка».

Про це свідчать дані розвідників OSINT. У Twitter вони опублікували супутниковий знімок, що підтверджує інформацію, повідомляє OBOZREVATEL.

Експерти показали фото, зроблене супутником близько 08:37 ранку четверга, 7 липня. На ньому видно дим, що здіймався в небо над буровими установками «Чорноморнафтогазу».

«Нафтогазова платформа в Чорному морі, яка була уражена українською ракетою, все ще горить і димить. Структура все ще здається міцною», – прокоментували розвідники.

Раніше зазначалося, що станом на 1 липня установка БК-1 горіла стабільно, а одна із самопідйомних плавучих бурових установок (СПБУ) сильно димилася.

Про це писав у Facebook керівник проєкту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень і глава Моніторингової групи з кримських санкцій та свободи судноплавства Андрій Клименко. Він наголосив, що СПБУ розташована на знімку нижче та лівіше.

Нагадаємо: українські військові вранці 20 червня завдали ракетного удару по «вишках Бойка» – нафтовидобувних платформах, вкрадених Росією в України у 2014 році. Окупаційна «влада» Криму підтвердила удар і заявила про поранених та зниклих безвісти.