У бібліотеці ім. Кропивницького тривають екологічні читання: пройшов інформаційно-просвітницький майданчик “Новий Миколаїв”

12:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Центральная городская библиотека им. М.Л.Кропивницкого в Николаеве (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев
В рамках XІV Миколаївських міських екологічних читань «Збережемо для нащадків» у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького 2 грудня за підтримки Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради у форматі VI Ярмарку екологічних громадських проєктів та ініціатив працював відкритий інформаційно-просвітницький майданчик «Новий Миколаїв».
Модерувала зустріч Ірина Купрієвич, виконавча директорка благодійного фонду «ЛАСКА», », член Координаційної ради з питань Громадського бюджету у місті Миколаєві.
Всі охочі приєднувалися до роботи майданчика «Новий Миколаїв» в онлайн-форматі на платформі Zoom.
Тема зустрічі: «Досвід і перспективи реалізації проєктів з благоустрою та озеленення міста Миколаєва. Громадський бюджет і не тільки…»
Під час діалогу учасники обговорювали проєкти з організації та забезпечення благоустрою парків, скверів, інших зелених зон, прибудинкових територій, спортивних та дитячих майданчиків, дізнавалися, як вони реалізовувалися або мають реалізуватись, обговорювали проблемні питання.
До тематичної дискусії доєдналася директор департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко. Вона надала детальну інформацію про реалізацію міської програми «Громадський бюджет м. Миколаєва», паралельно проаналізувала хід її виконання у поточному році: обсяги фінансування, кількість поданих проєктів, залучення миколаївців до голосування тощо, навела конкретні приклади вдало реалізованих проєктів та особливості проєкту програми на 2022-2024 рр.
Своєю чергою заступник директора Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Любов Варюхіна поінформувала колег про досвід реалізації проєктів Громадського бюджету з озеленення м. Рівне. Відповідний матеріал вона отримала від секретарки Координаційного комітету Громадського бюджету м. Рівне Кароліни Круглик.
Власним досвідом ділилися автори проєктів, які реалізувалися у 2021 році й представлено проєкти-переможці Громадського бюджету 2022-го.
Особливий інтерес у присутніх викликала розповідь авторки проєкту «Молодіжного фестивалю волонтерства, творчості та культури благоустрою “Yard Fest – 2022″» Анастасії Худан про його реалізацію у 2021 році. Захід відбувся у червні на прибудинковій території по вул. Озерній, 15, 15-а, 17, 17-а, що входять до ОСББ.
В рамках програми учасники здійснили благоустрій території, організували розважальну програму для малечі. Гостей та учасників просвітницького майданчика зацікавила головна ідея проєкту – залучити до робіт з благоустрою прибудинкових територій мешканців будинків.
Схвальну оцінку учасників дискусії отримала розповідь співавторки проєкту «Городище «Дикий сад»: кімерійський вершник» студентки Наталі Бурякової.
Своєю чергою молодий активіст Микита Плєханов поділився перспективами проєкту «Сквер “Янтарний”», який також буде реалізований у 2022 р.
Дискусійний тон розмові задавала активістка Антоніна Галкіна. Вона ставила слушні запитання, надавала конкретні пропозиції.