Сьогодні – Міжнародний день музеїв. Музей суднобудування вітає всіх з цим святом

18:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

У цей день колектив миколаївського Музею суднобудування в Facebook привітав колег з різних музеїв та всіх миколаївців і побажав мирного неба над головами.

«Зустрінемось з відвідувачами в мирний час музей буде чекати кожного», – йдеться у повідомленні.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі у 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (Міжнародної ради музеїв) було прийнято рішення про встановлення цього свята. З 1978 року цей день щорічно відзначають 150 країн.

За словами Жака Перо, президента ICOM, “музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щод музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та іновацій.”

Музей – важливий засіб культурного обміну, збагачення знань і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами. Через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, збирання та зберігання пам’яток матеріальної культури, ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.