Снігурівка… маленька частина нашої Вітчизни

22:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Кредитне товариство. Будівля початку XX століття

Назва “Снігурівка” зараз на вустах майже кожного миколаївця. Вона фігурує у військових зведеннях. А ще викликає обурення жорстокість, з якою цей населений пункт російські окупанти зрівнюють з землею.

На тлі таких подій варто згадати  історію Снігурівки і хто її заснував. Більше на сайті mykolaiv-future.com.ua.

Білоруси з Могильовської губернії

Так сталось, що цей населений пункт заснували вихідці з Білорусі. Вони прибули на правий берег  Інгульця з у 1812 році з Климовицького повіту Могильовської губернії. Це були 12 родин з двох сіл: Снігурівки і Нанадейковки. Місцина переселенцям приглянулась. Над назвою довго не розмірковували. Тому що більшість була з білоруської Снігурівки, то й нове поселення отримало таку ж назву.

Спочатку будували оселі з глини, каменю, крили очеретом. Першу вулицю, яка утворилась в селі, назвали Широкою. Згодом її ще називали Великою.

Село швидко розбудовувалося. За сімдесят років від появи перших жителів тут вже мешкало понад дві тисячі осіб.

Це була згуртована  заможна білоруська громада. На центральній вулиці збудували храм, який освятили на честь святого Миколая. В селі були школа, дві крамниці, тут збудували земську станцію.

Тобто, вже на той час Снігурівку можна було назвати сучасним районним центром.

У 1891 році тут відкрився навіть фельдшерський пункт. Тож снігурівцям не доводилось десь їхати за медичною допомогою.

У 1912 році Снігурівка стає волосним селом і пишно відзначає сторіччя свого заснування.

Справжнім розквітом для Снігурівки стало спорудження залізниці. Тоді на мапі з’явилася залізнична станція “Снігурівка”. Завдяки цьому, колись невеличке село з гарною назвою стає справжнім центром торгівлі хлібом у Херсонській губернії.

Снігурівка у Другій світовій війні та ії відбудова

Снігурівка в 1941 році, як і вся Україна, була окупована фашистською Німеччиною. З самого початку Другої світової на фронт були призвані понад півтори тисячі снігурівців. З них живими повернулись лише 680 чоловіків.

Зазначимо, що операція з визволення Миколаївщини отримала назву Березнегуватсько-Снігурівська. В її ході Снігурівка, як й інші населені пункти, була звільнена.

Селище розвивалось. У 1952 році тут збудували зрошувальну систему. Канали були настільки глибокими і широкими, що ними ходили малотоннажні судна.

У 1961 році Снігурівка стає містом. На її території працювали кілька підприємств.

Снігурівка пережила й скрутні 90-ті роки, приватизацію. Проте тривалий час залишалась районним центром. Під час реформи децентралізації і укрупнення районів Снігурівський район увійшов до складу Баштанського району.

Окупація російськими військами

19 березня 2022 року Снігурівку захопили російські війська. Але перед тим місто обстріляли.

Як розповідали телеканалу “МАРТ” жителі, яким вдалось виїхати з Снігурвки, окупанти, заходячи в місто, прочісували кожну вулицю. Людей залишили без зв’язку, газу, світла, води. З їжею також була проблема. В місті виникла гуманітарна катастрофа.

Поводили себе окупанти так саме, як і в інших зайнятих ними населених пунктах. Вони мародерили, проводили обшуки. Весь час шукали АТОшників, представників ТРО, активістів. Росіяни перекрили всі можливі шляхи, по яких в місто могла б потрапити гуманітарна допомога.

Ворог і досі не залишив Снігурівку, місто перебуває під обстрілами й бомбардуванням. Люди евакуюються за будь-якої нагоди і мріють, що повернуться після перемоги та відбудують свою Снігурівку. (Олена Міщенко).