Що робити, коли чуєте поблизу ворожий літак?

19:39

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

З мого особистого досвіду життя в Харкові під обстрілом літака.

Кажу вам так: є приблизно пів хвилини часу.

Він летить перший раз — сразу ховайтесь, це був захват цілі, на другий раз він атакує.

Що робити, коли чуєте поблизу літак?

 

Місце.

У вас є всього пара секунд. Падайте під стінку, тільки не навпроти вікна: під нього або в кут кімнати. Ідеальне укриття — прихожа або ванна без вікон, але якщо ви не достанетесь туди за секунду-дві, падайте де стоїте і повзіть під стіну. Ні в якому разі не залишайтеся посередині кімнати: ви будете в межах конусу розльоту уламків скла та цегли з сусідніх будівель, а залізобетонні плити якщо і ламаються то, згідно законам фізики, — навпіл, падаючи на середину кімнати. Навіть у самому поганому випадку, якщо плита зламається, упав під стіну, ви маєте шанс опинитися в повітряному кармані під плитою.

Поза.

Як при віджиманні — обличчям вниз; руки зігнуті під корпусом, ноги максимально теж зігнути, щоб після обрушення була можливість піднятися під вагою уламків, або хоч трохи посунутись, зробивши повітряний карман. В положенні лежачи на боці або на спині піднятися ви не зможете. Ще й в обличчя прилетить щось.

Розтулити рота за закрити очі. Щоб уникнути баротравми, розтулити максимально рота. У відкриті очі, як мінімум, попаде пісок.

Після вибуху зачекати не менше хвилини-двох поки всі уламки упадуть: вони літають досить довго.

Прислухайтеся, чи не йде літак на другий захід. Потім піднімайтесь та допомагайте постраждалим та шукайте своїх сусідів, надавайте рятувальникам інформацію, в якій квартирі скільки осіб було.

Після авіаційного чи артилерійського удару по будинку обов’язково треба перекрити газ на весь будинок до приїзду газової служби, щоб упередити вторинний вибух від побутового газу.

Прошу поширити, у кого відкритий профіль.

Бережіть себе та своїх близьких. Спокійного неба над головою, мої рідні. Сергій Кистей.