Сесія міськради. Важливим рішенням не вистачило голосів

13:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

сессия горсовета

8 липня стартувала чергова 6 сесія Миколаївської міської ради VІІІ скликання. Для роботи на сесії зареєструвалися 44 депутати з 54-х, а також міський голова Олександр Сєнкевич. Отже сесія виявилася правочинною приймати рішення.
На початку пленарного засідання сесії Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич виконав приємну місію та вручив цілу низку нагород миколаївцям, які вкладають енергію, час та працю у розвиток нашого міста, прославляють Миколаїв своїми досягненнями.
Так, відзнаки міського голови отримали представники інститутів громадянського суспільства Миколаєва, які працювали у складі експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради упродовж 2015-2021 років.
За багаторічну сумлінну працю в інтересах громади міста Миколаєва, вагомий внесок в розвиток громадського сектору, реалізацію суспільно корисних ініціатив та з нагоди Дня Конституції України містянам вручили Почесні грамоти.
Не менш приємною новиною стало нагородження миколаївців, які брали участь у змаганнях ветеранів АТО/ООС “Ігри Нескорених”.
За участь та успішний виступ на Всеукраїнських змаганнях “Ігри Нескорених”, що цього разу проходили у Черкасах, подячними листами міського голови нагороджено миколаївських воїнів зі спортивної команди ветеранів АТО/ООС “Гард”. Хлопці повернулися зі змагань з 14 медалями, 10 з них – золоті.
Варто відзначити, що на порядку денному засідання 6-ї сесії було винесено земельні питання. Крім того, на сесію прийшли активісти організації «Гард», які виступають проти затоплення Бузького Гарду, а також жителі Намиву та проспекту Богоявленського, які протестували проти будівництва багатоповерхових будинків на їх внутрішньодворових проїздах.
До депутатів звернулися представники жителів групи будинків на Намиві та на проспекті Богоявленському з вимогою скасувати рішення про винесення на аукціон права продажу оренди земельних ділянок біля їх житлових будинків.
– Ми отримали шок від рішення міськради та вважаємо, що допущені великі порушення з боку управління архітектури та земельних ресурсів. Чомусь було вирішено посунути будівництво до нашого дому – і побудувати будинок на внутрішньодворовому проїзді. Тим самим, відрізати нас у разі чого – від машин пожежних, швидких, – навіть сміттєвоз буде шукати, як заїхати до нашого двору! – скаржилися мешканці Озерної, 1.
До депутатів також звернулися жителі будинків по пр. Богоявленському. Вони повідомили, що на аукціон винесли ділянки, які є частиною дворів житлових будинків, де розташовані дитячі майданчики та зелені зони.
Люди просили міського голову виключити ділянки біля їх будинків з переліку виставлених на аукціон.
За жителів вступилася депутат від “Європейської солідарності” Олена Кисельова. Вона наполягала: потрібно надати протокольне доручення земельному управлінню і зняти з аукціону ці спірні ділянки. Це, у першу чергу, стосується 4 ділянок на пр. Богоявленському і ділянки на Намиві.
В результаті міський голова погодився: «Протокольне доручення дано», – сказав Олександр Сєнкевич.
А ось скасувати подорожчання проїзду в маршрутках сесія міськради не змогла.
Більшістю голосів Миколаївська міськрада не підтримала пропозицію депутата Артема Ільюка скасувати рішення виконкому про збільшення вартості проїзду в міському громадському транспорті з 5 до 7 гривень.
Депутат звернувся до колег з трибуни з пропозицією винести на розгляд проєкт про скасування рішення виконкому.
– Пропоную підтримати нашу ініціативу і скасувати підвищення тарифів в пасажирському транспорті. Всім відомо, що тарифи не відповідають якості послуг, – сказав Ільюк.
Але не всі в залі розділили його точку зору.
Наприклад, Євген Павлович говорив про те, що «економічну складову ніхто не відміняв». Олена Кисельова вказувала, що з підвищенням тарифів на перевезення водії маршруток не стали більше заробляти, а навпаки, «знову опинилися у пастці своїх господарів». Вона запропонувала більше перевезень віддавати не приватним перевізникам, а муніципальним – транспортному КП «Миколаївкомунтранс».
З нею погодився міський голова Олександр Сєнкевич, який вважає, що треба збільшувати кількість комунального транспорту на маршрутах.
Між іншим депутати вже вкотре не змогли скасувати рішення від 2012 року про присвоєння російській мові статусу регіональної. В ході обговорення цього питання до колег звернувся Станіслав Мартиросов. Він закликав підтримати питання, тому що регіональний статус російської мови є неконституційним і, по суті, дане рішення було «мертвонародженим», оскільки не було введено в дію. Він закликав депутатів не ганьбитися, аби Миколаїв не залишався одним з небагатьох міст України, в якому досі не скасовано “мовне” питання.
Після доволі палких дебатів, міський голова підбив підсумки: незалежно від голосування, за рішенням Конституційного суду України, вже немає такого поняття як “регіональна мова”. Зараз мова йде саме про виконання чинного законодавства.
Але в ході голосування не вистачило одного голосу для прийняття питання: «За» виступили 27 депутатів, “Проти” – п’ять, “Не голосували” – 14.
Також в черговий раз на сесії розглядалося питання щодо передачі старої недобудови на 3-й Слобідській Чорноморському національному університету ім. Петра Могили.
Депутатка Олена Кисельова в ході обговорення зазначила, що разом з колегами виїжджала на місце. Вона додала, що наразі практично всі фракції одностайні в питанні того, що з недобудовою, яка й так «на ладан дихає», потрібно нарешті щось вирішити. Зокрема, одним з таких рішень є передача будівлі університету, у якого є кошти, аби навести там лад.
Також вона запропонувала, щоб на базі будівлі, яку мають передати у державну власність, розмістити й об’єкт комунальної власності – ЦПМСД №5 (ця сімейна амбулаторія наразі знаходиться на території НСЗ — колишнього заводу ім. 61 комунара).
Сергій Кантор також нагадав депутатам про намір заводу «Екватор» брати участь в аукціоні з продажу недобудови. При цьому він зазначив, що готовий вирішувати питання з розміщенням там й університетської клініки, й ЦПМСП №5. Але лише в разі придбання будівлі.
Депутати висловлювали різні думки стосовно старої будівлі, яка встигла обрости дурною славою. Однак наприкінці обговорення слово взяв ректор ЧНУ Леонід Клименко. Він розповів про досягнення університету і про регулярне входження вузу в ТОП кращих вищих навчальних закладів України.
Крім того, як сказав Леонід Павлович, нині університет відкрив ще і підготовку лікарів на своїй базі і має всі наміри відкрити університетську клініку, в якій будуть лікуватися, в першу чергу, жителі міста. І якщо місто продасть недобудову під інші потреби, про клініку можна забути. А медичний заклад – це здоров’я і життя людей.
Леонід Клименко закликав депутатів нарешті відкинути політичні ігри та прийняти важливе для міста рішення – здоров’я людей має бути поза політикою.
Однак історичної події не сталося – в ході голосування питання не пройшло. «За» передачу старої недобудови університету було лише 25 депутатів.
Олександр Сайковський.
Фото автора.