Роз’яснення щодо проєкту обласного бюджету Миколаївської області на 2020 рік

9:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

бюджет

Днями на офіційному веб-сайті Миколаївської обласної державної адмі-ністрації було оприлюднено проєкт обласного бюджету на 2020 рік. Голова Миколаївської облдержадміністрації на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук надає роз’яснення стосовно порядку складання та затвердження зазначеного документу.

Дохідна частина проєкту обласного бюджету на 2020 рік прогнозується у сумі 2,9 млрд грн, що менше затвердженого рішенням обласної ради показника у 2019 році у сумі 6,1 млрд грн.
Це пов’язано з тим, що значною складовою дохідної частини обласного бюджету є надходження з державного бюджету у вигляді міжбюджетних трансфертів. Зменшення обсягу цих надходжень відбулося за рахунок зміни щодо фінансування пільг і субсидій, дитячих допомог, перерахування яких у наступному році будуть здійснюватися Міністерством соціальної політики України, минаючи місцеві бюджети, безпосередньо управлінням соціального захисту. Загалом за рахунок цього ресурс обласного бюджету зменшується на 3,7 млрд грн.
Формування проєкту місцевого бюджету, у тому числі і обласного, на бюджетний рік здійснюється виключно в рамках вимог бюджетного законодавства, починаючи з Бюджетного кодексу України, Закону України на відповідний бюджетний період, іншими підзаконними актами, що впливають на бюджетний процес, наказів Міністерства фінансів України.
Текстова частина проєкту та додатки до неї мають типову форму, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 23 вересня 2019 року № 392 із змінами і доповненнями. В проєкті рішення визначаються складові бюджету: доходи, видатки, кредитування і фінансування. Доходи і видатки визначаються за загальним і спеціальними фондами бюджету.
У склад видатків спеціального фонду входять податки і збори, які витрачаються за цільовим призначенням (на 2020 рік – це заходи щодо охорони навколишнього природного середовища у сумі 14,6 млн грн); власні надходження бюджетних установ (в проєкті обласного бюджету на 2020 рік вони складають 100,1 млн грн), які установи отримують від плати за послуги, інших джерел надходжень бюджетних установ і можуть витрачатися як на поточні видатки, так і на капітальні; кошти субвенції з державного бюджету на фінансове забезпечення реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах у сумі 556,3 млн грн, а також кошти бюджету розвитку.
Кошти бюджету розвитку в проєкті обласного бюджету на 2020 рік враховано в обсязі 190,6 млн грн (стовбець 11 додатку 3 до проєкту рішення).
В додатку 6 відображаються кошти бюджету розвитку на здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури, тобто тільки окремі показники бюджету розвитку у відповідності із пунктом 5 статті 71 Бюджетного кодексу.
Разом з проєктом рішення про бюджет подається пояснювальна записка, тому проєкт рішення з додатками і пояснювальною запискою склав на 2020 рік 164 сторінки.
Щодо ходу реконструкції будівлі Миколаївської обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Обласний шахово-шашковий клуб» імені М.В. Шелеста.
Загальна кошторисна вартість об’єкта – 14, 4 млн грн. За період 2016-2019 років витрачено на проведення проєктних та будівельних робіт 13, 4 млн грн, тобто 93,1% від загальної кошторисної вартості.
На сьогодні, у зв’язку із виникненням додаткових робіт, змінення проєктних рішень, ростом мінімальної заробітної плати, для продовження робіт з реставрації необхідно провести коригування проєктно-кошторисної документації, на що і виділено кошти в розмірі 600 тис. грн на 2020 рік.
Після проведення коригування проєктно-кошторисної документації, отримання експертного звіту буде відома сума коштів, яка необхідна для закінчення реставрації об’єкта. За умови виділення коштів із обласного бюджету в прийнятні строки, роботи по об’єкту будуть закінчені в 2020 році. Таким чином, фактично в колонках 8 та 9 таблиці (рівень виконання робіт на початок та кінець бюджетного періоду,%) зазначено питому вагу використаних коштів до виділених, а не загальна готовність об’єкта.
Крім цього, зазначається, що з метою реставрації будівлі Миколаївського художнього російського драматичного театру передбачено кошти у сумі 1,5 млн грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації та проведення експертизи. Після цього стане відома загальна кошторисна вартість об’єкта.
Прес-служба ОДА.