Російські “заробітчани” в Україні

19:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Видавництво OBOZREVATEL оголосило «полювання» на російські бізнес-активи в Україні. Наступну інформацію журналістам передали небайдужі читачі, які прагнуть очистити Україну від російських агресорів та місцевих колаборантів не тільки на полі бою, але й в українському бізнесі.

 

  1. ТОВ « Термінал Карпати»(Закарпатська область). Реальним бенефіціаром цього великого логістичного терміналу на українсько-угорському кордоні у Батьово Берегівського району є росіянин Андрій Олександрович Кочетков, у минулому — віцепрезидент Асоціації російських експедиторів.

Кочетков з 2004 року живе у Відні, однак від російського громадянства не відмовився.

СБУ свого часу підозрювала його у тісній співпраці з російським ГРУ. Зокрема, йшлося про можливий злив інформації російським спецслужбам та надання трафіку підконтрольною на той момент Кочеткову компанією Євротранстелеком в окуповані ОРДЛО, Крим та Севастополь, а також сепаратистам Придністров’я

ЗМІ також повідомляли про те, що Кочетков може бути причетний до схем, які допомагають Росії обходити накладені на неї через агресію проти України та окупацію українських територій санкції.

ТОВ “Термінал Карпати” зареєстроване на 2 засновників — юрособи з Австрії та Ліхтенштейну. Йдеться про “Термінал Холдинг” та “Скат Інтернаціонале Спедіціонс”. Бенефеціарами ТОВ « Термінал Карпати” згідно ЄРДПОУ є віденський адвокат Кочеткова та громадянка РФ з московською реєстрацією Лілія Кочеткова — вірогідно, родичка реального бенефіціара.

Зважаючи на те, що західний напрямок нині лишається фактично єдиним доступним для здійснення перевезень через блокування окупантами портів на півдні України та руйнацію аеропортів,- перебування цього стратегічного об’єкту під контролем агентів впливу Кремля неприпустиме.

  1. Мережа готелів Reikarz Hotel Groupв Україні представлена 63 готелями рівня 3-5 “зірок” у різних містах нашої держави. Також готелі цієї мережі є в Казахстані, Грузії, Німеччині та Швеції.

Єдиним кінцевим бенефіціаром мережі, за даними Опендатабот, є росіянин Юрій Валерійович Васін. Представники мережі готелів запевняють, що він має громадянство Туреччини, однак в українських реєстрах місцем його реєстрації є Москва.

Серед бенефіціарів мережі також у реєстрах раніше значилися росіяни Леонід Геннадійович Лаврєнтьєв та Тимур Маркович Родіонов. Обидва мають низку інших бізнесів у в Москві.

А сам Васін, окрім готельного, веде й інші бізнеси в Україні.

  1. Власником мережіPremier International Hotel Group, на сайті якої вказані адреси 14 готелів рівня 3, 4 і 5 “зірок”, є громадянин РФ   Олег Олександрович Болотов.

Болотов також володіє двома туристичними фірмами, що працюють в Україні: “Еліт-Турс ЛТД” та “Прем’єр Тревел”.

  1. Готельний комплекс “Бескид” у селі Мислівка Долинського району Івано-Франківської області. Збудований медведчуківською ТОВ “Інвестиційна компанія “Укркапітал”. У 2014-му році місцеві жителі брали комплекс під свій контроль, називаючи його “дачею Медведчука”. Однак потім кум Путіна комплекс собі повернув.

“Рік тому з дружиною відпочивали в горах, про форму власності не знали, особисто бачили, як в готель прилетів на гелікоптері Медведчук з Марченко для перевірки, що там, на декілька годин”, – поділилися з нами інформацією наші читачі.

  1. Миколаївський глиноземний завод досі контролюється російським олігархом Олегом Дерипаскою, який перебуває під західними санкціями.

Йому ж належить найбільший виробник алюмінію в РФ — компанія «Русал». І на українське підприємство МГЗ припадає близько 20% від загального випуску глинозему «Русала».

Наразі « Русал» тимчасово зупинив виробництво на МГЗ — через “неминучі логістичні та транспортні проблеми на Чорному морі та прилеглих територіях.

  1. Наші читачі звернули увагу на ще одну компанію, яка може бути пов’язана з росіянами. Йдеться про ТОВ “Неомед 2007”,серед бенефіціарів якого донедавна був росіянин Андрій Орєшкін.

OBOZREVATEL продовжує шукати частки в українських компаніях, зокрема, й в енергетичному секторі, які належать вихідцям з РФ чи проросійським колаборантам з України.