Письмо в редакцию. «Висловлюємо підтримку компанії «Нібулон» у прагненні покращити життя мешканців мікрорайону»

16:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

матвеевка

Відкрите звернення Матвіївської ради ветеранів Центрального району м. Миколаєва

Мешканці Матвіївки, люди похилого віку, ветерани праці та члени Ради ветеранів мікрорайону, вирішили написати відкрите звернення до жителів Матвіївки про підтримку вчителів ЗОШ №24, проти яких у мережі Інтернет розгорнулася ціла, можна сказати, інформаційна війна за те, що вони підтримали розвиток Матвіївки і будівництво тут перевантажувального термінала ТОВ Нібулон.
Ми стурбовані тим, що частина мешканців Матвіївки, на нашу думку, були введені в оману про діяльність ТОВ Нібулон активно налаштованими противниками будівництва, які і підняли галас проти будівництва.
Але навіть коли компанія Нібулон організувала безкоштовну поїздку на діючий термінал двома комфортними автобусами, на жаль, бажаючих їхати і самим на власні очі, а не з пліток, дізнатися як працює це підприємство, було дуже мало. А ми, члени ради ветеранів, були серед відвідувачів і не побачили на під’їзді до терміналу ні єдиної фури та заторів, які є на слобідських вулицях міста. На території терміналу стояли три фури, а четверта проходила лабораторний контроль. Вона заїхала в герметичний бункер для розвантажування, після чого були включені агрегати по забору пилу, які працюють по принципу пилососу. З ємкостей по закритій галереї йшла загрузка судна. Ми не побачили ні пилу, не відчули шуму.
Але ми побачили на території підприємства теплиці по вирощуванню овочів та квітів, працюючі фонтани та зелені газони, ростуть різні дерева, туї та рясна червона калина. Територія гарно прибрана.
Ми люди старшого віку пам’ята-ємо, що саме з будівництвом підприємств на території Матвіївки у нас з’явилися дитячий садочок, нова школа (згадайте в яких сараях ми навчалися, «Банківська школа, пятілєтка»). Врешті решт з’явився житловий мікрорайон, т. зв. «Пентагон». А потім і асфальт по вулиці Силікатній. І це було новим та на той час прогресивним. Але сталося все це тільки завдяки новому підприємству. І всі раділи цьому, бо розуміли, немає виробництва – немає НІЧОГО.
Зараз ми знову живемо в період, коли Матвіївка стала депресивним районом, промисловості немає, лікарня в гіркому стані, дороги не ремонтуються, а якщо ремонтуються, то дуже повільно, школа потребує ремонту, стадіону немає. Та, власне, в нас немає нічого, що могло б затримати молодь, яка підростає, та працездатну частину населення залишитися в Матвіївці.
Як наслідок такого стану, місцеві мешканці без трудового стажу та постійної зайнятості, але отримуючі соціальні пільги від держави та місцевої влади, вирішили собі, що вони і є прогресивна частина громади та мають право від імені всіх жителів Матвіївки вимагати заборону будівництва, при цьому не цураються нічим. Вони думають, що мають право обливати брудом будь-кого, хто думає не так, як вони. І нас обурює те, що під такий шквал негативу безпідставно потрапили і наші директор та вчителі школи, і голова «НІБУЛОН» Вадатурський О.О. Не потрібно говорити, що саме завдяки таким компаніям, як «НІБУЛОН», виплачуються в тому числі і пенсії, і допомога на утримання дітей і багато чого іншого. Але й не потрібно про це забувати.
А що корисного для суспільства зробили ВИ, панове «галасуни»? Та нічого, бо нема роботи.
Після народження дитина виховується батьками, мамою, отримує виховання в школі. Вчитель, в деяких випадках, у вихованні дитини бере більшу участь, аніж галасливі батьки, які замість виховання дітей підняли цілу колотнечу проти порядних людей, а саме проти тих, хто дає їхнім дітям не тільки освіту, а й допомагає обирати професію та врешті решт виховує їх як особистостей.
Але, розгортаючи ворожнечу, ви забуваєте, що таким чином тільки наносите шкоду громаді і своїм же дітям. Ви намагаєтесь принизити та назвати ворогом тих, хто виховує ваших же дітей. Який приклад ви їм даєте? Зневажати людей та вести супротив проти всього нового, прогресивного?
Ви також забуваєте, що вчителі – такі ж самі люди та жителі мікрорайону, як і ви. І вони мають повне право відстоювати свої права, майбутнє своїх дітей та мікрорайону. Колектив школи не залежить від «НІБУЛОНу», але має сміливість подякувати йому за турботу про наших і ваших діточок.
Батьки хочуть, щоб в садочку, школі, Будинку культури були вчителі, вихователі, щоб там було тепло, сучасне навчальне обладнання і тому подібне. А де ж взяти на це кошти? З вуст противників лунає коротка, але неприйнятна відповідь: «А нам все должны».
Матвіївка – вже давно не село, Матвіївка є повноцінною частиною міста Миколаєва. Жителі мікрорайону хочуть працювати у себе на малій батьківщині, а не десь у Польщі, платити податки в місцевий бюджет та у відповідь отримувати сучасні комфортні об’єкти соціального призначення, новий транспорт, належне лікування у місцевих лікарнях та інше. І все це, а також реалізація тих екологічних проектів, про які ви говорите, можливе тільки за умови створення нових підприємств. Нічого не буде з нічого.
Рада ветеранів Матвіївки разом з усіма порядними, врівноваженими, освіченими жителями Матвіївки закликає припинити розповсюдження неправдивих та негативних коментарів про вчителів школи №24 і висловлює підтримку їм та «НІБУЛОН» у їхньому прагненні покращити життя жителів мікрорайону.
Ми пропонуємо громаді без зайвих емоцій та образ, зі здоровим глуздом дати можливість «НІБУЛОН» подовжити роботу по розвантаженню автомобільних доріг міста Миколаєва. Це дуже важливо! На жаль, інших інвесторів, щоб робили цю роботу, і раніше не було, і зараз немає.
Віктор БІЛЕЦЬКИЙ,
голова Матвіївської ради
ветеранів Центрального району.