Перепис населення в Україні проводитимуть не рідше ніж раз на 10 років

17:54

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Всеукраинская перепись населения, общество, социум, Украина, общественное мнение, социология, социологический опрос
Верховна Рада ухвалила закон, відповідно до якого перепис населення в Україні проводитимуть не рідше ніж раз на 10 років.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Документ підтримали 237 депутатів. Він вносить зміни до закону «Про всеукраїнський перепис населення».

Зміни передбачають, що основою для проведення перепису населення є рішення Кабінету Міністрів, яке ухвалюється не пізніше ніж за три роки до початку перепису. Дата й термін проведення визначатимуться Кабінетом Міністрів.

Отримувати дані для перепису пропонується сучасними методами, зокрема заповненням респондентами переписної документації за допомогою спеціального програмного забезпечення в інтернеті, використанням національних електронних інформаційних ресурсів (систем).

До початку повномасштабного вторгнення росії у грудні 2020 року уряд призначив проведення Всеукраїнського перепису населення на 2023 рік. Спершу він мав відбутись у 2021 році, але через карантин і фінансові обмеження його перенесли.

За попередніми розрахунками, проведення перепису потребувало понад 7,2 мільярда гривень.

Всеукраїнський перепис має надати об’єктивну інформацію про кількісний та якісний склад населення загалом і на всіх рівнях адміністративно-територіального устрою. Його результати використовуватимуть для формування економічної та соціальної політики країни.

Зазначимо, що перший і поки що єдиний Всеукраїнський перепис відбувся у 2001 році. Тоді загальна кількість населення становила 48 мільйонів 457 тисяч.