Оперативна обстановка на півдні України: підсумок за 13 липня

9:44

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Загалом поточна оперативна обстановка на півдні України: підсумок за 13 липня виглядає наступним чином:

«Обстановка в нашій зоні відповідальності залишається складною, але під контролем сил оборони.

Противник продовжує ведення бойових дій на зайнятому рубежі, скований нашими силами у спробах просування, активізує повітряну розвідку та застосовує авіаційні удари.

Ранком і вдень парою Ка-52 нанесено три удари по наших позиціях на Херсонщині. Без втрат.

Такж парою винищувачів Су-27 намагався здійснити бомбардування острова Зміїний. Бомби впали в море, біля острову.

Під час проведення ворогом розвідки наших позицій на Херсонщині, наш зенітно-ракетний підрозділ влучно заземлив безпілотник типу «Елерон-3» в Білозерській громаді, а дрон-камікадзе був «впійманий на гарячому» і знищений в Великоолександрівській громаді до завдання ним шкоди.

В рамках виконання нашими ракетно-артилерійськими підрозділами вогневих завдань, забезпечено «виключення з активів» 13 рашистів, шість одиниць броньованої та автомобільної техніки. А також нанесено удари по двох пунктах управління ворожих військ та посадковому майданчику в Новій Каховці. Остаточні втрати противника уточнюються.

 

Корабельне угруповання ворожого флоту знов провело переформування своїх рядів. Наразі в морі три ракетних кораблі та два підводних човни. Разом вони несуть загрозу всій території України у 32 «Калібри». Додатково присутні два ВДК.

 

Контрдиверсійні заходи мають свої результати. Ще один ворожий агент, який спланував серію терактів в Одеській області, засуджений до восьми років позбавлення волі. Слідством було встановлено, що агент-іноземець періодично приїжджав в Україну за завданням російських спецслужб. Його кураторами були представники російської військової розвідки, які діють з території невизнаного Придністров`я.

 

Головним завданням зловмисника було розхитування суспільно-політичної ситуації в Одеській області через проведення диверсій і терористичних актів. Також об’єктами посягання агента мали стати офіси волонтерських та патріотичних організацій, а також військова техніка в Одеській області.

Будьте пильними і свідомими, не нехтуйте сигналами повітряної тривоги, не довіряйте ворожій пропаганді, про підозрілих осіб в предмети негайно повідомляйте компетентні органи. Довіряйте силам оборони і достовірним джерелам інформації.