Окупанти, ймовірно, замінували територію Зміїного острова, причал та навколишні води. Звіт оперативного командування «Південь».

11:34

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Загалом поточна оперативна обстановка на півдні України: підсумок за 30.06.2022:

 

«В операційній зоні сил оборони півдня України противник продовжує ведення бойових дій з оборонних позицій у тактиці дистанційних вогневих уражень.

 

На Херсонщині в межах Білозерської громади нашими авіаторами нанесено парний гелікоптерний удар по скупченню живої сили та військової техніки ворога.

 

Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами в ході виконання вогневих завдань «вгамовано» 35 рашистів, два модернізованих танки Т-72Б3 та ще чотири одиниці іншої броньованої техніки.

 

Завершуючи екстрену евакуацію особового складу з острова Зміїний, рашисти знищували військову техніку, документацію та майно. Імовірно здійснено мінування місцевості, причалу та навколишніх вод біля острова.

 

За уточненими даними внаслідок наших ракетно-артилерійських ударів знищено зенітно-ракетний комплекс “Тор”, один з маломірних катерів, причіп, що містив дизель-генератор, радіолокаційну станцію та польовий склад боєприпасів. А самі рашисти при відступі підірвали транспортно-зарядну машину до ЗРК «Тор», реактивну систему залпового вогню “Торнадо-Г” та над морем втратили гелікоптер.

 

Операція триває, забезпечення контролю над островом потребує ретельної перевірки та виключення провокацій. Сили оборони пильно моніторять ситуацію. Остаточні втрати противника уточнюються.

 

Для прикриття евакуації противник виконав понад двадцять вильотів авіації з Криму.

 

Один з винищувачів-бомбардувальників прикриття випустив по Одещині 2 крилатих ракети Х-31, які влучили в сільськогосподарські площі Білгород-Дністровського району. Обійшлось без руйнувань та втрат.

 

На чатуванні в північно-західній частині Чорного моря залишилось два ракетних кораблі із 16 крилатими ракетами на бортах.