Офіс кар’єрного розвитку жінок: бути щасливою, займатись улюбленою справою та відчувати гармонію всередині

11:42

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Мільйони жінок в усьому світі і досі потерпають від насильства та аб’юзу, і часто ми навіть не в змозі оцінити масштаби проблеми, адже насильство над жінками нерідко є прихованим, табуйованим. Самі жінки можуть замовчувати насильство, що є симптомом глибших проблем у нашому суспільстві.

Домашнє насильство має різні форми та прояви. Менш чи більш видимі, вони однаково шкодять людині та порушують її права. Алкоголь, стрес, дратівливість до близької людини — зазвичай лише поверхові, а не справжні причини жорстокості. Проте саме вони можуть стати індикаторами, які сигналізують про небезпеку.

Насильство має наслідки не лише для жертви, але й для кривдника та суспільства загалом. Кожна шоста жінка в Україні пережила принаймні одну з форм насильства протягом останніх 12 місяців. Про це свідчать дані ООН. По всьому світу ситуація з карантином лише поглибила проблему.

Часто постраждала жінка може не усвідомлювати, що є жертвою домашнього насильства. Вона виправдовує насильство потребою зберегти сім’ю. Зазвичай домашнє насильство починається із психологічних форм: звинувачення, скандали, маніпуляції. Воно циклічно зростає і все більше шкодить жертві. Внаслідок цього вона зазнає внутрішніх змін, які часто не дають змоги побачити, що насправді відбувається. Постраждала від насильства особа стає невпевненою у собі, покірною, нездатною постояти за себе та дітей, зляканою.

Домашнє насильство потрібно долати. Тому у Миколаєві на базі соціального підприємства «Кав’ярня «GGspace» створено «Офіс кар’єрного розвитку жінок». Мета — посилення економічної спроможності жінок, які постраждали від домашнього насильства.

Протягом грудня психологами Офісу надано 115 консультацій, з яких 75 – нові клієнтки та 40 – повторні клієнтки, які повернулися за додатковою консультацією. Протягом січня надано 87 консультацій, з яких 57 – нові клієнтки, 30 – повторні клієнтки. Психологи Офісу кар’єрного розвитку жінок ведуть онлайн групи взаємодопомоги та підтримки для жінок, які постраждали або знаходяться в зоні ризику домашнього насильства та мають труднощі зі здобуттям економічної незалежності.

Командою Офісу кар’єрного розвитку жінок організовано та проведено 11 робочих сесії з командами салонів краси м. Миколаєва та області щодо виявлення та реагування на випадки домашнього насильства серед клієнток салонів та здійснення їх переадресації за спеціалізованими послугами.
Якщо ви потрапили у складні обставини – не дозволяйте нікому принижувати вас. Уявіть своє життя без насильства, намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо не можете визначитися щодо подальшого життя, або вам важко прийняти рішення – ми допоможемо!

Матеріал підготовлений в рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки ЄС. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Іноваційні Соціальні Рішення» і не обов`язково відображає позицію Євросоюзу.

Реалізує проєкт ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Mail: iss2020.ukraine@gmail.com
м. Миколаїв, ТРЦ «CITY CENTER», 2-й поверх, кав’ярня GG_SPASE