Німеччина запускає 16 ТЕС на викопному паливі через нестачу російського газу

14:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 

Канцлер ФРН Олаф Шольц наголосив, що відновлення роботи 16 неактивних електростанцій, що працюють на вугіллі та нафті, та продовження терміну експлуатації ще 11 не позначиться на цілях Берліна у сфері захисту клімату.

Німеччина відновлює роботу 16 неактивних електростанцій на вугіллі та нафті та продовжить термін експлуатації ще 11 на викопному паливі, попри попередні плани знизити викиди вуглецю на національному рівні. Про це у відеозверненні у суботу, 16 липня, розповів канцлер ФРН Олаф Шольц, повідомляє AP.

Такий крок спричинений скороченням постачання енергоносіїв з Росії через війну, яку вона розв’язала проти України.

Утім, Шольц запевнив, що це лише тимчасовий крок, і Німеччина не має наміру відмовлятися від довгострокових цілей у сфері захисту клімату попри загрозу енергетичної кризи.

“Прикро, що через напад Росії на Україну нам доводиться на якийсь час задіяти деякі електростанції, які ми вже відключили. Наша мета залишається незмінною – ми хочемо бути однією з перших промислово розвинених країн, що досягли вуглецевої нейтральності”, – сказав Шольц.

Він наголосив, що плани Німеччини досягти цього показника до 2045 року не змінилися.

Раніше Шольц та міністр енергетики ФРН Роберт Габек (Robert Habeck) виключили можливість продовження терміну експлуатації трьох атомних електростанцій, що і досі працюють у країні. Вони мають припинити роботу з наступного року.