МВФ створить спецрахунок для відновлення України

22:01

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

мвф

Міжнародний валютний фонд працює над створенням спеціального рахунку під своїм адмініструванням, який забезпечить надходження позик і грантів для відновлення України. Це підтвердив у четвер під час брифінгу у Вашингтоні директор пресофісу Фонду Джеррі Райс, передає Укрінформ.

«На прохання деяких членів… зараз ми працюємо над пропозицією для нашої Виконавчої ради створити те, що ми називаємо рахунком під адмініструванням МВФ (IMF’s Administered Account – англ.) в інтересах України», – зазначив Райс.

За словами представника Фонду, цей рахунок стане механізмом, який забезпечить надходження позик і грантів від зацікавлених донорів, «щоби допомогти Україні подолати надзвичайну кризу, яка постала зараз перед нею».

Райс нагадав, що на початку березня Виконавча рада МВФ схвалила виплату 1,4 млрд дол. в межах Інструменту швидкого фінансування (RFI), які були виділені негайно, з урахуванням економічної ситуації в Україні в умовах війни. Пакет допомоги має на меті допомогти Україні задовольнити нагальні потреби у фінансуванні та пом’якшити наслідки війни для національної економіки.