Миколаївська ОДА звернулася до Кабміну щодо запровадження механізму формування єдиних тарифів на природний газ для побутових потреб споживачів

17:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Недопущення встановлення дискримінаційних цін та вжиття заходів щодо запровадження механізму формування єдиних тарифів на природний газ для побутових потреб споживачів України.
Саме з такими пропозиціями звернулася Миколаївська обласна державна адміністрація до Кабінету Міністрів України у зв’язку з поширенням інформації Асоціацією газового ринку України щодо застосування цін на природний газ для населення, розмір яких різнитиметься для кожної області.
Як пояснили в управлінні житлово-комунального господарства Миколаївської ОДА, згідно з аналізом структури ціни природного газу, який наводиться в інформаційних матеріалах Асоціації, ціна на газ коливається за рахунок складової тарифу на послуги з розподілу природного газу, який по Миколаївській області (ПАТ «Миколаївгаз») є найвищим в Україні і становить 730,50 грн за 1000 куб.м. При цьому, розмір зазначеного тарифу по операторах газорозподільних систем України коливається від 211,90 грн за 1000 куб.м (ПАТ «Київгаз») до 730,50 грн за 1000 куб.м (ПАТ «Миколаївгаз»), тобто відзрізняється в 3,4 рази.
Крім того, населення Миколаївської області за рахунок реалізації заходів по економії природного газу та його заміщення щороку скорочує споживання (2015 рік – 313 млн куб.м, 2016 рік – 311 млн куб.м, 2017 рік – 286 млн куб.м, 2018 рік – 274 млн куб.м) та відповідно зменшуються обсяги розподілення природного газу операторами газорозподілювальної системи, що в результаті впливає на зростання собівартості цих послуг.
Водночас є неприйнятним загальний принцип тарифоутворення, коли результати енергоефективності стають додатковим тягарем для побутових споживачів.
Тому Миколаївська ОДА пропонує за участю Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» розглянути викладену Асоціацією газового ринку інформацію щодо тарифоутворення на природний газ та запобігти встановленню дискримінаційних цін на нього.