Миколаївська художниця пише картини, щоб допомогти дітям-сиротам

14:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївська художниця Олена Тернова взяла участь у виставці в Парижі та продала картину на аукціоні у Варшаві, де частина грошей йде на допомогу дітям-сиротам України.

Про це мисткиня розповіла Суспільному.

Наприкінці квітня в Парижі відкрилась виставка Woman’s Essence за участі миколаївської художниці Олени Тернової. Ця виставка – проєкт міжнародної асоціації розвитку мистецтва Musa International. Проєкт створений для того, щоб привернути увагу громадськості та підтримати жінок у сучасному мистецтві. Участь у ньому взяли понад 60 мисткинь з більш ніж 30 країн світу.

За словами Олени Тернової, виставку у Парижі планували ще до початку теперішньої війни. Захід відбувався у галереї 24b, що розташована поруч із Лувром.

“Цього року роботи українських художниць відігравали окрему роль: більшість із них написали під час війни, а тому їх участь у міжнародному проєкті набула ще більшого значення. Я готувалася до виставки у мирній Україні. Мріяла що ми всією сім’єю полетимо на відкриття, будемо гуляти Парижем… Але все це безтурботне життя закінчилося 24 лютого 2022 року”, — розповіла Олена Тернова.

"Мистецтво – це моя єдина зброя проти війни". Миколаївська художниця пише картини, щоб допомогти дітям сиротам

Олена Тернова та її картина “Матір. Трагічний лист”

 

Коли сталося повномасштабне вторгнення військ Російської Федерації, Олена почала хвилюватися за життя, а також фізичне та психічне здоров’я дітей. Тому прийняла рішення виїхати з України. Спочатку родина поїхала до Львова, потім — до Варшави, де їх прихистили місцеві Петрик і Кася.

“Завдяки цим прекрасним людям я мала змогу продовжувати творити. Скільки себе пам’ятаю, я завжди малювала. Мистецтво для мене не є роботою, це моє життя. Тому наступного дня я поїхала до магазину, щоб придбати все необхідно для живопису. Адже це моя єдина зброя проти війни, і я нею гарно володію”, — розповіла Олена.

Петрик і Кася, у яких Олена та її діти жили, виділили мисткині додаткову кімнату, де вона могла працювати. Загалом на аукціонні “Українські художники для України” від Аукціонного Дому Polswiss Art у Варшаві було зібрано 1 370 тис. гривень. З них 50 відсотків пішли на допомогу дітям-сиротам в Україні. Картину Олени Тернової на аукціоні придбали за 42 тис. грн.

“Маючи змогу малювати, я знову повернулася до мрії взяти участь у виставці в Парижі. Всі мої картини залишилися в Україні, більша частина у майстерні в Миколаєві, ще частина у Києві. Картини для виставки були намальовані у Польщі. З війною мої відчуття змінилися, образи, ідеї та концепції картин стали іншими”, — зазначила Олена.

"Мистецтво – це моя єдина зброя проти війни". Миколаївська художниця пише картини, щоб допомогти дітям сиротам

Картина Олени Тернової

 

Перший сюжет, за словами Олени, з’явився, коли вона разом із дітьми була змушена виїздити з України.

“Саме в цей час до мене прийшла біль цього сюжету, в той момент я зрозуміла, що саме люди, які залишаються жити, відчувають найбільші страждання за своїх рідних, що відійшли від свого земного тіла. Картина “Матір. Трагічний лист” про маму, яка отримала листа з повідомленням про смерть двох синів на війні Росії проти України. Її розпач, її сльози, її біль. Друга картина “Ми на своїй землі”. Вона про нашу силу, незламність, єдність, кохання та впевненість у перемозі”, — розповіла Олена.

У Миколаєві лишився тато художниці, рідні та друзі, серед них багато героїв сьогодення, за словами Олени, яким вона вдячна за силу, мужність, незламність та оптимізм.

“Пишаюся, що я родом з Миколаєва і вірю, що ми ще намалюємо там не одну картину, заспіваємо пісні на Джазі в майстерні, обіймемося та гучно відсвяткуємо нашу перемогу”, — говорить художниця.